Toaleta v koupelně nebo zvlášť?

Koupelna a toaleta patří k základům naprosto každé domácnosti. Možná jste někdy i vy přemýšleli nad tématem toalety v koupelně, a to bez rozdílu toho jestli ji skutečně máte nebo ne. Toaleta umístěná v koupelně je nejčastějším řešením úspory místa v malých, panelových bytech. Naproti tomu zápor je potom minimálně ztráta soukromí na toaletě, případně zápach, který je v koupelně.

shutterstock_116302129

Nedá se tedy jednoznačně říci, zda je toaleta v koupelně výhrou nebo naopak spíše mínusem. Záleží vždy na konkrétní situaci a nutno zdůraznit, že někdy si nemůžete vybírat – to třeba pokud se nastěhujete do staršího panelového domu, kde není nejvýhodnější řešení tohoto problému.

Odvětrávání a přepážka

Pokud patříte mezi ty, kteří mají toaletu v koupelně, měli byste řešit minimálně odvětrávání – nejen že tímto dojde k odvodu nepříjemného zápachu, ale dokonce minimalizujete i vznik plísní.

Soukromí na toaletě lze také alespoň částečně ošetřit. Nic vám totiž nebrání ve zhotovení příčky mezi toaletou a samotnou částí koupelny. Jednoduchou příčku lze udělat například ze speciálních dřevěných desek. Mnohem výhodnější však bude využití umělohmotných materiálů. V obou případech je nutné zajistit správné uchycení příčky, případně si na pomoc pozvat zručné řemeslníky. Pokud byste měli po ruce zedníka, můžete ho dokonce požádat o vystavění zděné příčky, kdy se bude jednat víceméně o standardní rozdělení, které je využito mezi jednotlivými místnostmi.

Poslední výzkumy ukazují, že toaletu, která je součástí koupelny má více než 20% domácností, to je možná až moc vysoké číslo, než jaké byste očekávali. Pokud stavíte nový dům, měli byste se nad touto problematikou velmi vážně zamyslet, v takových situacích můžete totiž mnohé ovlivnit – jasnou volbou pro vás bude separátní provedení záchodu a koupelny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *