I z malého obýváku se dá vytěžit maximum

Možná je i vaším snem velký obývací pokoj. Vždyť se jedná o reprezentativní místnost, do které se rozhodně vyplatí investovat. Ne každý si však může v závislosti na architektonice interiérových prostorů dovolit splnit toto přání. Byla by ale chyba se domnívat, že malý obývák nemůže splnit množství požadavků a nároků. Chce to jen vědět, jak postupovat, na jaké věci se konkrétně zaměřit!

Rohová sedačka

Malý obývací pokoj nemá příliš místa na experimenty. Vyplatí se vsadit na osvědčené postupy. Základem je vědět, co vlastně chcete.

Celkové sladění jednotlivých prvků

Prvotním krokem je celkové sladění jednotlivých prvků. Nyní máme na mysli téměř všechno, co je v obýváku umístěno. A nejedná se pouze o bytové doplňky a dekoraci, ale i o barevné ladění stěn, případně použité podlahové krytině nebo nábytku.

Využít můžete jakoukoliv barevnou variaci. Určitě však není dobré příliš kombinovat. Malý obývák vám nedovoluje přílišných kontrastů, výjimku snad tvoří pouze dekorační prvky. Ostatní věci nesmí působit jakkoliv kontraproduktivně.

Pár tipů na detaily

V malých místnostech byste se měli při jejich vybavování zaměřit na detaily. Vytvořit jejich jedinečnou souhru. Není to tak složité. A že nemáte naprosto žádné představy? Zde jsou dva tipy, které nebudou k zahození:

1. Dekorační tapety

I když to může vypadat, že v malém obýváku není příliš prostoru na dekoraci zdí, není vhodné nechat je „holé“. Vyberte si nějakou nenápadnou samolepku nebo tapetu na zeď a uvidíte, jak snadno docílíte zútulnění.

2. Bytový textil v podobě polštářů

Dalším prvkem, respektive prvky, bude potom bytový textil. V menším obýváku se zaměřte na polštáře. Vyberte barvu, která bude ladit s okolím. Polštáře umístěné na sedačce dodají opět další dávku komfortu a ucelenosti.

I v malém obývacím pokoji se můžete jak vy, tak návštěvy cítit příjemně. Vydejte se při vybavování tím správným směrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *