Sprchový kout nebo vana

Při vybavování nového bydlení, případně při rekonstrukci, se často řeší v oblasti koupelny otázka, zda je výhodnější zvolit sprchový kout nebo vanu. Zde je hned v úvodu nutné říci, že se jedná zejména o subjektivní pohled – určitě záleží na tom, zda se spíše koupete ve vaně, nebo upřednostňujete sprchování.

Váš dosavadní způsob hygieny, potažmo i relaxace, však není jediným specifikem, kterého si je zapotřebí všímat. Vůbec nejhlavnější limitou je velikost prostorů koupelny. Obecně se dá říci, že v současné době jsou IN spíše větší koupelny – v nich není problém realizovat jak sprchový kout, tak i klasickou, nebo i moderní vanu.

Vana v nejrůznějších variacích

Pokud byste si chtěli pořídit vanu, nemusíte se obávat jakéhokoliv stereotypu. Dávno jsou pryč ty doby, kdy naprosto v každé koupelně byla stejná vana. Aktuálně je nabídka van velice různorodá a bohatá. Vany se liší barvou, tvarem, velikostí, případně i funkcemi.

Výhodou vany je, že kromě osobní hygieny v ní můžete zažít i spoustu příjemných relaxačních chvil. Můžete si například dopřát koupel s vaším partnerem při svíčkách. Instalace vany není nikterak složitá a zvládne ji prakticky každý instalatér.

Moderní sprchové kouty

Také sprchové kouty nabízí množství pozitiv, a to především moderní sprchové boxy. Ve spoustě případů se jedná o masážní zařízení, kde máte k dispozici několik trysek a funkcí. Takový sprchový kout si zajisté brzy oblíbíte a bude plnit zcela jinou funkci, než vana.

Záleží tedy především na vašich představách a rozměrových možnostech. Pokud byste si při plánování vybavení koupelny, například při rozmístění základních prvků – tedy klidně vany nebo sprchového koutu nevěděli rady, nezoufejte, můžete se obrátit na bytového architekta a poradit se, co by bylo nejlepším řešením právě pro váš konkrétní případ!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *