Pro dokonalý spánek – vybíráme matraci

V posteli trávíme zhruba třetinu svého života. To je dostatečný důvod k tomu, abychom nepodceňovali ani výběr kvalitní matrace. Určitě vám není jedno, jak se vyspíte. Zda se ráno cítíte odpočinutí a plní elánu, nebo rozlámaní a z postele se vám nechce vůbec vylézat. Na to všechno má pochopitelně vliv i matrace – víte, jak vybrat tu pravou?

Sortiment matrací je obrovský

Nabídka nejrůznějších matrací je více než bohatá. Určitě není dobré sáhnout po první matraci, na kterou narazíte. Hlavním kritériem musí být vždy kvalita, nikoliv pořizovací cena. Velmi dobré je, pokud si můžete matraci i vyzkoušet, lehnout si na ni, případně si přečíst reference od jiných zákazníků. Dobrý prodejce by vám měl ve všem vyjít maximálně vstříc, měl by vám vysvětlit všechno, co vás ohledně této problematiky zajímá.

Pružinové matrace

Ještě nedávno byly nejrozšířenější pružinové matrace. Jednalo se o poměrně levné řešení. Jejich nevýhodou byla obvykle nižší životnost – po nějaké době vás začala standardně matrace tlačit. I nyní je kvalitní pružinová matrace poměrně dobrým řešením pro nenáročné.

Pěnové matrace

Aktuálně zažívají největší boom pěnové matrace. Ty jsou vyráběny v několika tvrdostech. Říká se, že nejlepší je tvrdší matrace, někomu však nemusí například ze zdravotních důvodů vyhovovat, těm je určena buď středně tvrdá matrace, nebo i měkká matrace.

Speciální zdravotní matrace

Další možností jsou speciální zdravotní matrace. Ty jsou vhodné zejména pro ty, kteří mají problémy s pohybovým aparátem, případně s krční nebo bederní páteří – jsou o něco dražší, ale vyplatí se.

Ať již se rozhodnete pro jakoukoliv matraci, mějte na paměti, že se jedná o investici, která má dlouhodobější ráz. Výběr tedy neuspěchejte, snažte se zjistit co nejvíce informací a teprve potom přistupte k nákupu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *