Bambusová podlaha zažene stereotyp

Pokud si potrpíte na exklusivitu a originalitu, máte v realizaci bydlení široké možnosti. Změna a oživení nemusí být nikterak složité. Tak například podlahy – chcete něco, co doma nemá každý? Co byste řekli na bambusovou podlahu?

Jak vybrat vanu

Jak již název napovídá, jedná se o podlahovou krytinu, která je zhotovena z přírodního bambusu. Bambus představuje rostlinu s velice tvrdým dřevem – výrobky z tohoto dřeva vyrobené jsou odolné proti poškození a vyznačují se dlouhou životností.

Základní výhody bambusové podlahy

Pokud přemýšlíte o pořízení bambusové podlahy, jistě je dobré znát její základní pozitiva. Věřte, že je jich dost na to, abyste podlaze dali zelenou.
V prvé řadě potěší naprostá zdravotní nezávadnost. Není-li vám cizí zdravý životní styl, je to cesta správným směrem. Při budování zdravého bydlení je bambus velmi oblíbeným materiálem.

Jak již bylo zmíněno, bambusová podlaha je tvrdá a odolná. Díky těmto vlastnostem si můžete být jisti, že nebude zapotřebí tak brzy podlahovou krytinu měnit za jinou, oblíbíte si ji!

Položením podlahy to nekončí

Někdo by se mohl domnívat, že jakmile položíte bambusovou podlahu, je všechno hotové. Není tomu ale tak. Po položení se krytina následně brousí, tmelí a lakuje, případně olejuje či voskuje. Záleží vždy na konkrétním místě položení, vašich představách a zkušenostech firmy, která pokládku realizuje.

Bambusová podlaha se hodí i do potencionálně nebezpečnějšího prostředí, například do vlhčích prostorů, třeba do koupelen. Je k dispozici obvykle ve dvou základních barevných variacích – světlé a tmavší, takže je zajištěno, že si vybere každý a bambus se přizpůsobí ostatním prvkům v bytě. Pro představu je na světě přes tisíc druhů bambusů, z nichž se některé druhy vyznačují svými specificky odlišnými vlastnostmi a ne všechny jsou ideální právě pro bambusovou podlahu. Bambus je moderní surovinou, které není bytové prostředí neznámé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *