Skandinávský styl bytového designu

Moderní stylů, které se mohou objevit ve vašich interiérech, je mnoho. Raketový vzestup však zaznamenal především skandinávský styl, a proto se mu budeme věnovat dnes i my. Podívejte se, jaké jsou jeho hlavní prvky a podle čeho jej v interiéru bezpečně poznáte. Necháte se i vy okouzlit tímto atraktivním stylem nebo zůstanete věrni klasice?

Typické znaky

Pokud vás zajímá, čím se skandinávský styl liší od těch ostatních, hned vám to prozradíme. Buďte si jisti, že tento styl rozhodně nepřehlédnete, protože má tak typické znaky, že o jeho správné identifikaci nemůže být pochyb. Hlavní barvou je bílá a to se týče jak nábytku, tak i stěn v interiéru. Proč je to právě bílá? Protože na ní skvěle vyniknout ostatní doplňky, které u skandinávského stylu bývají v barevném provedení černém nebo šedém. Základem je jednoduchost rozložení všech prvků tak, aby z interiéru přímo sálal klid, pohoda a čistota. Proto je bílá barva v tomto případě tak důležitá a pro vás to znamená jednu zásadní výhodu – nemusíte si lámat hlavu s kombinacemi různých barevných odstínů pestrých barev, ale můžete rovnou vsadit na jistotu v podobě tradiční bílé barvy.

Tip pro vás: cyklistika, erotické povídky a úvěrové podvody

Co tedy do interiéru v tomto stylu patří

Mějte na paměti, že výrazným poznávacím znamením tohoto stylu je důraz na jednoduchost, tedy žádné stěny přeplněné dekoracemi, ale čisté a prázdné povrchy s několika drobnějšími dekoracemi, případně jednou velkou. Patří sem ale také rostliny, jejichž zelená barva skvěle vyniká. Mohou ale být i sušené, protože přírodní materiály ke skandinávskému stylu patří také. Pokud doma máte malé děti, jistě budou rádi, když se dozví o kolekci dřevěných hraček, například panáčků, autíček, vláčků a podobně. Z těch lze totiž snadno vykouzlit dekoraci, kterou opět stěží naleznete v jiném stylu než právě v tom skandinávském. Další barvou, kterou můžete do interiéru vmísit, aniž by byla narušena jeho podstata, je námořnická modř. Tu lze nalézt především na bílém nádobí, které je opatřeno drobnými modrými ornamenty nebo moderními pruhy. Pruhů se nemusíte bát ani na závěsech, kobercích, dekoračních polštářích nebo povlečení. Pokud budou v požadovaných neutrální barvách, zapadnou do interiéru velmi snadno.

Kde doplňky sehnat

Skandinávský styl do naší země proniká teprve postupně. Ačkoliv řadě kamenných obchodů s interiérovými doplňky už můžete zahlédnout některé dekorace v tomto stylu, mnohem větší nabídku pochopitelně naleznete spíše na internetu. Naštěstí už existují i české internetové obchody, které nabízejí produkty zahraničních výrobců, a tak si můžete snadno zakoupit zboží dovozené přímo ze Skandinávie. K dostání je vše, na co si jen vzpomenete a to od různých polštářků, svícnů a lampiček až po stolky, skříně či komody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *