Interiér pro knihomoly

Jsou knihy nepostradatelnou součástí vašeho života? Pak podle toho patrně také bude vypadat i váš interiér – všude spousta knih, pohodlné křeslo a nezbytné osvětlení pro příjemné čtení. Tak nějak podobně jistě vypadá interiér milovníka knih. Co si ale pořídit trochu netradiční knihovnu nebo nahradit křeslo něčím ještě pohodlnějším? Možná by vaší stěně slušely i obrazy s motivy z vaší oblíbené knihy nebo úryvky určitých pasáží. Přečtěte si náš článek a načerpejte inspiraci pro atraktivní interiér.

Knihovny, jak je neznáte

Pokud máte doma knihovnu, patrně vás již někdy napadlo, čím by mohla jít trochu ozvláštnit. A my vám hned prozradíme, jak by to šlo velmi snadno. Základem je konstrukce knihovny. Několik polic nad sebou je prostě klasika, kterou naleznete snad v každém obývacím pokoji, kde mají knihy své místo. Jestli ale chcete být originální, budete se muset poohlédnout po něčem nápaditějším. A nebojte se zapojit svoji fantazii, protože to, co předvádí bytoví designéři, je mnohdy tak bláznivé, že každý zatouží takový kousek vlastni také. A jakých tvarů může knihovna dosáhnout? Tak například zatočené spirály, na jejichž vrchní část můžete pohodlně pokládat knihy. Nebo by se vám třeba líbila knihovna v podobě rozevřené knihy s menšími policemi na uložení těch vašich vlastních? To vše si můžete objednat a rozhodně nebudete jediní, kdo si nový design moderních knihoven zamiluje na první pohled. Obvyklejší jsou ale i různě rozhozené police na stěně, na které se knihy rovnají nikoliv vedle sebe, jak jste patrně zvyklí, ale na sebe. Budete překvapeni, jak skvěle taková malá změna vypadá a jak dokáže proměnit vnímání celého interiéru.

Tip pro vás: Přečtěte si zajímavé povídky a zjistěte, jak na hubnutí

Posaďte se a začti se

S knihami ale také neodmyslitelně souvisí místo, do kterého se můžete uchýlit, když chcete mít klid na čtení. Zapomeňte na pohovky a křesla a pořiďte si pohodlné sedací vaky na podlahu, které se díky kuličkám, které obsahují, přizpůsobí vašemu tělu a poskytnout tak pohodlí, které pro pohodlné čtení potřebujete. Super je ale také závěsné křeslo, na kterém se může během četby pohupovat a oddávat se tak příjemnému odpočinku. Doplnit si své místo k sezení můžete i o taburet na nohy nebo měkkou kožešinu na podlahu. Potřebovat budete ale především kvalitní osvětlení, abyste si častou četbou nekazili oči. Skvělá je pro tyto případy stojací lampa s nastavitelnou výškou, kterou si snadno přizpůsobíte podle svých potřeb. No a co by vám ještě k atraktivnímu knihomolskému interiéru mohlo chybět? Dekorace! Na stěnu si můžete například pomocí samolepicích tapet dát své oblíbené úryvky z knih nebo motivy některých postav. Na trhu jsou k dostání pochopitelně i různé druhy předmětů pro fanoušky knižního světa. Stačí se porozhlédnout a vybrat si ty nejzajímavější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *