Prostorové tapety a obklady vnesou do bydlení třetí rozměr

V oblasti bydlení je dnes možné už téměř cokoliv. Moderní interiérové i exteriérové prostory jsou kolikrát pastvou pro oči a vyslouží si nejeden obdiv. Máte-li trochu představivosti a nebojíte-li se kreativity, můžete snadněji vybočit z davu a vnést do vašeho bydlení další rozměr. Pokud byste konkrétně zatoužili po třetí prostorové dimenzi – i to dnes není nic nereálného. Slyšeli jste někdy o 3D tapetách a 3D obkladech?

Obrazok 18

3D tapety a 3D obklady představují zajímavé zpestření prostorů bydlení. Nejde ani tak o to, že by tapety či obklady vyčnívaly do prostoru, ale spíše o jakési navození prostorovosti prostřednictvím optického klamu. Jde tedy o takové motivy, které dokážou navodit pocit třetího rozměru.

3D obklady a 3D tapety lze pořídit v mnoha specializovaných prodejnách. Notnou dávku inspirace můžete najít například na internetu.

3D tapety x 3D obklady

A jaký je vlastně rozdíl mezi prostorovými 3D tapetami a prostorovými 3D obklady? Tapety jsou obvykle z papíru nebo speciálních látek a jejich umístění na stěnu je značně jednodušší, než obklady – zvládne to každý. Stačí příslušnou zeď zbavit nečistot a nerovností, a mít u sebe speciální lepidlo, kterým je třeba tapetu natřít a následně přitisknout na zeď.

Naproti tomu umísťování 3D obkladů již není taková hračka. Jde totiž standardně o kachličky nebo obkladačky a to s námi budete určitě souhlasit, že pro jejich správné umístění je potřeba pozvat odborníky. Jedná se také o daleko složitější zásah do současné podoby bytových prostorů.

Nový směr interiérových prostorů

3D obklady a 3D tapety mají největší uplatnění v interiérových prostorách, budou se hodit třeba do chodby nebo obýváku, kde mohou zajímavým způsobem přispět k budování komfortu a spokojeného, originálního bydlení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *