Okna pro pasivní domy

Pasivní domy zažívají v posledních několika letech obrovský boom. Rostou doslova jako houby po dešti a není se čemu divit, vždyť nabízí obrovské množství pozitiv. Velice důležitým prvkem pasivních domů jsou okna. A právě na okna pro pasivní domy jsou kladeny zvýšené nároky. Víte, co by měla taková okna splňovat?

Požadavek na těsnost

U oken pro pasivní domy je největší důraz kladen na těsnost. Okna pro pasivní domy musí být daleko více těsná, než okna, určená pro klasické stavby. Je to dáno zejména tím, že v pasivních domech není zprostředkováváno větrání primárně okny, ale speciálním systémem. Samozřejmě, že i v pasivních domech můžete okno otevřít, je-li však zavřené, musí dokonale těsnit.

Pro zvýšené možnosti těsnění se využívají především trojskla. Samozřejmostí jsou další speciální prvky a zapomínat se nesmí ani na dokonalé utěsnění okolo okna.

Plastová okna i dřevěná okna

Pro pasivní domy lze volit jak z nabídky plastových oken, tak i ze sortimentu dřevěných oken, záleží na vašich preferencích a také na stylu stavby. Ne každý výrobce však deklaruje takové parametry, které musí kvalitní okno pro pasivní domy splňovat.

Spolupráce s odborníky

Při osazení oken v pasivním domě se vyplatí spolupráce s odborníky. Ve většině případů vám kvalitní okna do té či oné novostavby dokáže doporučit a zprostředkovat přímo společnost, která se stará o realizaci pasivního domu. Obrátit se můžete taktéž na prověřené výrobce oken, z nichž mnozí mají ve svém portfoliu rovněž i nabídku oken, určených svými vlastnostmi do pasivních domů.

Okna plní v pasivním domě kromě užitkové funkce i stylovou stránku. Při výběru je tedy dobré, aby ladily s ostatními prvky. Mějte na paměti, že by nic nemělo působit jakkoliv kontraproduktivně – právě naopak, z těchto jednotlivých stavebně-účelových prvků se skládá výsledný celek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *