Jak odstranit mech v trávníku

Krásný a udržovaný trávník je základem každé okrasné zahrady. Pokud chcete, aby váš trávník opravdu zapůsobil, nebude stačit zdaleka pravidelná údržba v podobě sečení trávy. Velkým problémem mnohých travnatých prostorů je i mech. Nejeden z vás zajisté přemýšlí, jakým způsobem proti mechu bojovat? Níže vám přinášíme několik tipů, které podporují boj proti mechu v trávníku.

Základem je vzdušnost

Základním předpokladem, aby mech v trávníku nerostl, je dostatečná vzdušnost. Ptáte se, jakým způsobem jí docílit? Není to nic složitého, nezapomínejte především na vyhrabávání. Jedná se o činnost, která by se měla provádět několikrát ročně. Na jaře vyhrabuje trávníky téměř každý, avšak i na podzim byste na tuto péči neměli zapomínat.

Pravidelné sečení

Velice dobré pro boj s mechem je i pravidelné sečení trávníku. Je-li porost nižší, udržuje se v něm obecně méně vlhkosti, vytváří méně stínu a takové podmínky nejsou pro vznik a růst mechu ideální.

Pozor na mokré roky

Jak již bylo několikrát nastíněno, mechu vyhovuje zvýšená vlhkost. Pokud se tedy jedná o rok, kdy hodně prší, případně se udržuje vysoká vzdušná vlhkost, je třeba ještě více zintenzivnit péči a boj s mechem.

Chemické přípravky

Pokud byste přes všechny vaše snahy při boji s mechem nesklízeli potřebný úspěch, je možné v krajních situacích přistoupit k rozhodnutí k pořízení speciálních přípravků proti mechu. Jedná se zpravidla o postřiky, díky kterým bude mech rychle zahubený. Jde však přece jen o chemii, takže doporučujeme zvýšenou ostražitost – to hlavně pokud máte malé děti, nebo domácí mazlíčky.

Trávník bez mechu je vizitkou každého majitele travnatých ploch. Pokud se chcete v letním období cítit na zahradě co nejpříjemněji, je správná péče o trávník dnes naprostou nezbytností – pokud celou situaci nepodceníte, hravě to zvládnete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *