Jak zařídit malý byt?

Malý byt je strašákem mnoha lidí. Možná i vy stojíte před rozhodnutím, jakým způsobem zařídit malý byt. Bojíte se, že se vám do zmenšených interiérových prostorů nevejde všechno, co by mělo. Pokud na to půjdete však s rozmyslem, jsou jakékoliv obavy neopodstatněné. Zkuste vytvořit z malých prostorů spíše pozitivum – v následujících řádcích najdete několik tipů, jak efektivně vybavit malý byt, stejně tak i rady, jak ho alespoň opticky zvětšit.

Ss3PX6yECgZz7tTRPWriraXCaX3iDEapTfsAKRTp-fM

Vestavěný nábytek nebo nábytek na míru

V malých bytech se vyplatí zvolit možnost vestavěného nábytku – samozřejmě, pokud to architektonika interiéru dovolí. Vestavěný nábytek vyplní do posledního místa nejrůznější výklenky, které by byly zbytečně nevyužité.

Pokud nehodláte pořizovat vestavěný nábytek, můžete alespoň realizovat nábytek na míru – ten se plně přizpůsobí vašim potřebám, je jen na vás, v jakých bude velikostech a stylech.

Posuvné dveře

Dalším častým problémem menších bytů jsou dveře. Ty mnohdy při otevření zabírají spoustu prostoru, nezřídka se dokonce můžete setkat s tím, že dveře nelze úplně otevřít, protože překáží například nábytek. Velice výhodným řešením jsou v tomto smyslu posuvné dveře. Nejen, že šetří místo, ale jedná se také o moderní a vysoce komfortní a elegantní záležitost.

Zrcadla zajistí optické zvětšení místnosti

Ideální volbou jsou v malých bytech i zrcadla. Nebojte se jich do místnosti umístit i více – zrcadla vnesou do tmavších místností více světla a dokonce rozšíří alespoň vizuálně malé místnosti.

Využívejte světlejší barvy

V malých místnostech se bude hodit využití světlejších tónů barev. Ať již je řeč o výmalbě nebo ladění bytových prvků a doplňků. Myslete také na to, že by ve výsledku mělo všechno, co je v malém bytě umístěno a instalováno, působit vyváženým a plně sladěným dojmem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *