Jak funguje leasing – vše, co potřebujete vědět!

Image Source: FreeImages

Pravděpodobně jste již slyšeli několik různých termínů leasingu. Ujasněte si: leasing není druh vlastnictví automobilu. Je to způsob, jak si něco pronajmout místo toho, abyste si to koupili. A nejlepší způsob, jak pochopit, proč je leasing pro firmy skvělou volbou, je seznámit se s jeho původem a typy firem, které jím dnes procházejí.

Co je na leasing?

Leasing je forma financování, která nabízí společnostem způsob, jak si pořídit majetek (v tomto případě věc) na určitou dobu, často s možností pozdějšího odkupu. Pokud uvažujete o leasingu vozidla pro svou firmu, pravděpodobně jste s touto myšlenkou již obeznámeni. Leasing vám umožňuje převzít vozidlo do vlastnictví, ale na oplátku za něj budete po určitou dobu platit. Tato možnost může být velmi důležitá, pokud jste menší firma, která nepotřebuje všechny funkce, které jsou součástí luxusního vozu, jako je sedan nebo dodávka.

## Proč je leasing pro firmy výhodný

Když se řekne leasing, většina lidí si představí malé firmy, které potřebují auto k práci a nemají peníze na přímou koupi vozidla. To ale není případ většiny leasingových společností. Pokud podnikáte v oblasti prodeje fyzického zboží, můžete si být jisti, že zisky z leasingu budou vysoké.Když si pro své podnikání pronajímáte automobil, financujete náklady na provoz svého podniku. Leasingová společnost se stará o údržbu a zajišťuje, aby se vozidlo řádně udržovalo. Na konci leasingu získáte zisk z rozdílu mezi pořizovací cenou a částkou, kterou jste si za vůz pronajali.Když si pro své podnikání pronajmete automobil, financujete náklady na provoz svého podniku. Leasingová společnost se stará o údržbu a zajišťuje, aby vozidlo bylo řádně udržováno. Na konci leasingu získáte zisk z rozdílu mezi kupní cenou a částkou, kterou si za vůz pronajímáte.

## Jak leasing funguje v praxi

Leasing může být efektivním způsobem, jak získat majetek, aniž byste jej museli osobně koupit. Podepíšete smlouvu, ve které je uvedeno, o jaké aktivum se jedná, jak dlouho ho budete mít a za jakou cenu ho prodáte. Na konci leasingu můžete buď od leasingu odejít, aniž byste cokoli platili, nebo si aktivum můžete koupit za jeho aktuální cenu.Abyste u leasingové společnosti získali co nejvýhodnější nabídku, zvažte, jakým způsobem své vozy financuje. Většina leasingových smluv obsahuje nějakou možnost financování. Může se jednat o různé varianty financování, od financování samotného leasingu až po financování vozu. Samotné financování je obvykle vázáno na konkrétní úvěrový produkt od některého z velkých věřitelů.Pokud si nejste jisti, jaký typ financování chcete, můžete se o tom vždy poradit s leasingovou společností.

Výhody leasingu

Mezi nejvýznamnější důvody, proč se leasing stal preferovaným způsobem financování podniků, patří následující:

Flexibilita leasingu. Podniky se mohou vždy rozhodnout, zda si chtějí předmět leasingu ponechat, nebo jej po skončení leasingu vrátit. Tato flexibilita se může hodit, pokud se snažíte získat předmět, který nepotřebujete, ale ponecháte si ho, protože se vám líbí jeho vzhled.

Nižší celkové náklady na vlastnictví. Protože leasing stojí méně než nákup nové položky, stává se atraktivnější variantou pro podniky, které mají mnoho položek, jež budou používat jen zřídka.

Snížení provozních nákladů. Provoz vozidla sice může být nákladný, ale je levnější než pořízení nového osobního nebo nákladního automobilu a levnější než oprava nebo údržba starého vozidla.

Podmínky leasingu

Při leasingu vozu obvykle zaplatíte akontaci a splácíte jej v průběhu času. Délka leasingu se může pohybovat od 36 do 72 měsíců a obvykle je vázána na konkrétní značku, model nebo typ vozidla. Níže jsou uvedeny některé klíčové podmínky, které byste měli znát při leasingu automobilu pro vaši firmu:

Splátky . Vaše povinnost platit splátky je stejná bez ohledu na to, zda si vůz pronajímáte, nebo kupujete.

. Vaše povinnost platit splátky je stejná bez ohledu na to, zda si vůz pronajmete nebo koupíte. Údržba . Většina leasingových společností po vás bude požadovat, abyste vůz udržovali, abyste zůstali ve smlouvě. To může zahrnovat výměnu oleje, otáčení pneumatik atd.

. Většina leasingových společností po vás bude vyžadovat údržbu vozu, abyste zůstali ve smlouvě. To může zahrnovat výměnu oleje, otáčení pneumatik atd. Ziskovost . I když ziskovost není přesná věda, je to něco, co by měl každý sledovat. Pokud vaše firma na konci leasingu nevydělává, můžete pravděpodobně přejít na levnější typ leasingu nebo leasing ukončit dříve.

. I když ziskovost není exaktní věda, je to něco, co by měl každý sledovat. Pokud vaše firma do konce leasingu nevydělává, můžete pravděpodobně přejít na levnější typ leasingu nebo ukončit leasing dříve. Leasing s otevřeným koncem . Některé leasingové společnosti vám umožní pronajmout si vůz na dobu neurčitou. To znamená, že můžete pokračovat v pronájmu vozu, i když nemůžete splácet. To je skvělá možnost, pokud pracujete v oboru, jako je stavebnictví nebo výroba, kde můžete být v práci několik let.

. To je skvělá možnost, pokud pracujete v oboru, jako je stavebnictví nebo výroba, kde můžete být v práci několik let. Bezpečnost. I když je důležité se ujistit, že máte zástavu, kterou se můžete prokázat, mnoho leasingových společností vyžaduje, abyste podepsali smlouvu o zajištění úvěru. To může zabránit tomu, aby vám někdo vzal auto, pokud ho nebudete moci splácet.

Závěr

Leasing může být skvělou volbou pro firmy, které nechtějí každý rok nebo dva utrácet peníze za nový vůz, ale potřebují vozidlo pro krátkodobé použití. Může být dobrou volbou pro firmy, které nemají peníze na nákup nového vozu každý rok, ale potřebují vozidlo pro krátkodobé použití.Klíčem k leasingu je najít společnost, která nabízí nejvýhodnější nabídku. Tyto údaje často najdete na webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *