Jak poznat psychopata ve vztahu: Varovné příznaky

Image Source: FreeImages

Psychopati často okouzlují lidi svým charismatickým chováním a osobností. Mohou být přátelští, zábavní a vzrušující. Ale jako partner se pro vás nehodí. Toto jsou některé varovné signály, na které byste si měli dát pozor, pokud se vám zdá, že by váš partner mohl být psychopat:

Cítíte náhlou a nevysvětlitelnou přitažlivost.

Psychopati často působí na své okolí nesmírně charismaticky a okouzleně. Je však důležité si uvědomit, že se tak necítí ke každému. Psychopati mají často neuvěřitelnou schopnost přitahovat lidi svým charismatickým chováním, i když je tito lidé obecně nezajímají.Možná jste se se svým partnerem právě setkali a zkřížili si cestu, nebo se možná znáte už delší dobu a teprve nyní si všímáte jeho nadměrné přitažlivosti. Tato osoba může být tak dobrá v okouzlování, že se k ní cítíte nevysvětlitelně přitahováni. Přinejmenším je důležité si uvědomit, že psychopati nemusí být nutně lidé, se kterými navážete okamžitý a hluboký vztah.

Používají šarm, aby získali to, co chtějí.

I když se zdá, že psychopati mají často dar mezilidské komunikace, nemusí ho využívat naplno. Mnoho psychopatů používá šarm jako nástroj k přilákání lidí, ale mohou ho využívat i v jiných situacích. Psychopat se vás například může snažit přimět, abyste si ho oblíbili a otevřeli peněženku. Může také využívat šarm k tomu, aby vás přiměl snášet jeho chování. Pokud si všimnete, že váš partner často používá šarm, aby s vámi manipuloval, zeptejte se sami sebe proč.

Neustále mluví o tom, že se chce změnit.

U většiny lidí to není jen jedno nebo dvě špatná rozhodnutí, která vedou k tomu, že se člověk rozhodne změnit své chování. Obvykle se jedná o proces. Je přirozené, že lidé rozpoznají své chyby, a většinou se tak stane. Pokud váš partner neustále mluví o tom, že se chce změnit, ale vy ho znáte už nějakou dobu, je to pravděpodobně jen snaha získat pozornost.

Dlouze vysvětlují i ty nejmenší věci.

Psychopati mají často vyhraněné názory a silné pocity, čehož mohou ve vztahu využít ve svůj prospěch. Váš partner může například považovat za nutné vysvětlovat, proč byste neměli mít určité přátele nebo proč byste neměli dělat určité aktivity se svými přáteli. Může to být proto, že váš partner má s těmito lidmi nebo činnostmi problém, ale důvod nemusí být ve skutečnosti důležitý.

Jsou extrémně egoističtí a mají vyhraněné názory.

Psychopati často cítí potřebu hlasitě sdílet své názory, zejména na vztahy, práci a další témata. Pokud má váš partner silné přesvědčení a rád vám je vyjadřuje, zpozorněte. Pokud však zároveň cítí potřebu vám neustále odporovat nebo mít ve vztahu „pravdu“, může to být problém.

Nemají žádné hranice, pokud jde o jejich osobní chování.

Zatímco někteří psychopati se budou snažit být vůči svým partnerům klamaví a odtažití, jiní budou extrémně otevření ohledně svého sexuálního chování a jednání mimo vztah. Psychopati nemají problém se svým chováním mimo vztah. Pokud váš partner nemá problém se svým chováním mimo vztah a nemá pocit, že by si měl dávat pozor, je to známka problému.

Je jim jedno, že způsobují citovou bolest.

I když může být příjemné mít někoho, komu je jedno, že vám způsobuje citovou bolest, je nepravděpodobné, že by to bylo dlouhodobé řešení vztahu. Zatímco psychopatům je vlastní citová bolest lhostejná, citovou bolest druhých si velmi dobře uvědomují. Pokud je vašemu partnerovi zcela lhostejné, že vám způsobuje citovou bolest, je to problém.

Využívá vás finančně.

Lhaní, podvádění a krádeže jsou obvyklými problémy ve vztahu psychopatů, ale problémem pro ně může být i finanční manipulace. Pokud vás partner pravidelně finančně využívá – například si agresivně bere drahé půjčky, má vysoké výdaje nebo se vyhýbá placení účtů – je důležité řešit i tuto situaci.

Nakonec se zdá, že není spokojený s tím, kým je.

Někteří psychopati vám dovolí, abyste se k nim na chvíli přiblížili, ale jakmile se k nim pokusíte přiblížit, zaznamenáte drastickou změnu v jejich chování a osobnosti. Můžete si všimnout, že dotyčná osoba vás nechce mít ve své blízkosti, nebo jí to může být prostě jedno. Je důležité si uvědomit, že psychopatům se nelíbí, kým jsou, ale nechtějí se změnit. Psychopati jsou nebezpeční partneři a mohou vás využívat jen po určitou dobu, než přejdou k někomu jinému.Psychopati mají jediný cíl: získat to, co chtějí, i kdyby to mělo znamenat, že cestou ublíží lidem. Manipulují s druhými a způsobují jim bolest, ale je jim to jedno. Nejsou spokojeni s tím, kým jsou, a udělají cokoli, aby získali to, co chtějí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *