Bataty jak pripravit

Bataty jsou chutné a jedinečné kořenové plodiny, které vyžadují jedinečnou přípravu. Jejich příprava může být výzvou, ale jejich aroma a chuť jsou skvělé odměny za úsilí. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak připravit bataty, aby byly lahodné, svěží a zdravé. Uvidíme, jak je pečeme, vaříme, grilujeme i dusíme. Vyzkoušíme i několik chutných a jednoduchých receptů.

Pečení batatů

Pečení batatů je velmi snadné. Nejprve je nakrájejte na plátky a posypte je kořenícími surovinami, jako je například sůl, pepř a čerstvě nastrouhaný sýr. Potom je dejte do misky a zalijte olivovým olejem. Pak je dejte na plech a pečte v troubě předehřáté na 200 °C po dobu 15–20 minut, dokud nebudou zlatavě hnědé. Hotové bataty můžete podávat s čerstvým zeleným salátem, nebo je servírovat s jogurtovým dresingem a bylinkami.

Bataty můžete také grilovat. Nejdříve je očistěte a nakrájejte na plátky. Pak je dejte do grilovací mísy a posypte je kořenícími surovinami. Následně je položte na grilovací rošt a pečte po obou stranách, dokud nebudou al dente. Hotové bataty servírujte s čerstvým zeleným salátem a jogurtovým dresingem. Je to skvělý způsob, jak si připravit zdravou a chutnou večeři.

Bataty v receptech

Bataty jsou velmi oblíbenou surovinou při přípravě jídel. Jsou bohaté na vlákninu a mají nízký glykemický index, takže jsou ideální pro každého, kdo se snaží zdravě jíst. Díky svému jemnému, sladkému aroma jsou vítanou ingrediencí mnoha jídel. Bataty lze připravit na páře, dusit, pečit, směs vložit do polévek nebo je lze vařit, aby se z nich dostala jejich šťáva. Nejčastějším způsobem je příprava na grilu nebo v troubě. Když jsou bataty tepelně upravené, jsou křupavé a měkké a mohou se podávat s jakoukoliv přílohou, případně mohou být použity jako náplň do polévek nebo jídel. Je také možné je nastrouhat a použít je jako nádivku nebo jako základ pro lehkou zeleninovou pomazánku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *