Babské rady na kašel cibule

Kašel je zdravotní potíž, se kterou se mnozí lidé během svého života setkávají. Existuje celá řada přírodních prostředků, které mohou napomoci ulevit od nepříjemných symptomů. Jednou z nejčastěji doporučovaných babských rad je cibule. Cibule obsahuje látky, které mají blahodárné účinky na lidský organismus a jsou účinné při léčbě kašle. Pojďme se společně podívat, jak lze cibuli proti kašli využít.

Proč je cibule účinná proti kašli

Cibule je velice účinnou přírodní léčbou na kašel. Je bohatá na antibakteriální látky, které pomáhají zmírnit příznaky kašle, jako jsou bolest hlavy, dušnost a nachlazení. Cibule je také bohatá na vitamín C, který posiluje imunitní systém a pomáhá bojovat proti bakteriím a virům, což může výrazně urychlit léčbu kašle.

Další výhodou léčby kašle cibulí je, že je zcela přírodní a jednoduchá na přípravu. Můžete ji sníst nebo ji použít jako kaši. Můžete také smíchat cibulovou šťávu s medem nebo medovou vodou a pít ji jako lék na kašel. Cibule také poskytuje příjemnou chuť, která může pomoci odstranit nepříjemné pocity v krku, jež často doprovázejí kašel. Pokud hledáte přírodní způsob, jak zmírnit příznaky kašle, cibule může být skvělou volbou.

Jak lze cibuli použít při léčbě kašle

Cibule může být užitečným pomocníkem při léčbě kašle. Existuje několik způsobů, jak ji můžete použít. Prvním z nich je jednoduše cibuli orestovat, nebo v případě, že se jedná o cibuli s příliš ostrým aroma, cibuli oloupat a nastrouhat na jemné nudličky. Poté, co cibuli připravíte, můžete ji smíchat s medem a trochou roztaveného másla a jíst to jako lektvar. Je to vynikající léčba, která vám pomůže vyčistit průdušky a zmírnit kašel.

Další možností je vytvořit z cibulové šťávy inhalaci. Stačí jen cibuli nastrouhat nebo ji nařezat na drobné kousky, přidat trochu vody a všechno společně zahřát. Následně je potřeba tento předmět přenést do místnosti, kde budete inhalovat, a dýchat páry, které se uvolní. Tato terapie je velmi účinná a velmi rychle pomůže s bolestí v průduškách a kašlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *