Aby cibule nenadýmala

Cibule je nenahraditelnou složkou mnoha jídel. Má nezaměnitelnou chuť a barvu. Ovšem jeden problém má většina lidí se cibulí spojený – nadýmání. Abychom se vyhnuli tomuto nepříjemnému pocitu, můžeme vyzkoušet několik jednoduchých triků, jak při krájení cibule zabránit nadýmání.

Jak zabránit nadýmání při krájení cibule

Nejlepší způsob, jak zabránit nadýmání při krájení cibule, je důkladné opláchnutí cibule studenou vodou před krájením. Voda by měla odvést co nejvíce plynu, který je odpovědný za nadýmání. Také můžeme cibuli nakrájet na mnohem menší kousky, aby se při krájení do těla vyvolalo méně plynu. Je důležité, aby se cibule nakrájela co nejrychleji a nedotýkat se jí rukama, protože když se s cibulí třepe, do těla se uvolní více plynu. Také je dobré jíst co nejméně cibule a větrat místnost často, aby se předešlo nadýmání.

Jak získat z cibule maximum chuti a barvy bez zbytečného nadýmání

Pokud se snažíte získat z cibule maximum chuti a barvy, měli byste začít s krájením. Je velmi důležité, abyste cibuli nakrájeli na malé kousky, protože čím více je rozdělíte, tím více plochy se bude otírat, což vám pomůže zvýšit chuť a barvu. Kromě toho, měli byste si být jisti, že vždy krájíte cibuli nad nádobou s ocetem nebo citronem. Tento trik zabrání cibuli v uvolňování látek, které způsobují nadýmání.

Dalším způsobem, jak získat maximum chuti a barvy z cibule, je přidání pár kapek olivového oleje nebo másla do cibule. Olej nebo máslo zabrání cibuli před přepálením, a tím vám pomůže dosáhnout krásnější barvy a lepší chuti. Můžete také přidat trochu soli, která pomůže cibuli zesílit její přírodní chuť. Vždy buďte opatrní s množstvím soli, kterou používáte, protože příliš mnoho soli může zničit celý recept.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *