Ako sa pije prosecco

Prosecco patří mezi oblíbená italská šumivá vína. Jeho chuť je výjimečná a je proslulá po celém světě. Nápoj má jemnou sladkou chuť a je často používán k přípravě populárních koktejlů. Správné servírování a vychutnání prosecca však není vždy jednoduché a to je právě ono o čem je tento článek. Připravíme vám praktický průvodce, jak se správně pije prosecco.

Pravidla pro servírování Prosecca

Pro servírování Prosecca je nejlepší použít sklenici s širokou hubicí. Většina sklenic s hubicí je dostatečně velká, aby se do ní vešla celá láhev. Prosecco je nejlepší servírovat jako aperitiv, takže je vždycky lepší po servírování nechat jej vychladit na 10 °C. V této teplotě uvolní nejvíc aroma a chutí.

Druhá věc, kterou je třeba vzít v úvahu při servírování Prosecca, je, že jeho bublinky jsou více citlivé na teplo. Čím je teplejší prostředí, tím rychleji mizí bublinky. Proto je důležité, aby se při servírování nepoužívaly teplé sklenice. Příliš vysoká teplota také způsobí, že se aroma a chuť Prosecca změní. Nejlepší je servírovat Prosecco se zbytkem piva s teplotou mezi 6-7 °C.

Nejlepší koktejly s Prosecco

Nejlepší koktejly s Prosecco se skládají z jemných ingrediencí, které doplní vyváženou chuť tohoto pozoruhodného šumivého vína. Pro začátek, vyberte si klasickou Aperol Spritz. Tento koktejl obsahuje Prosecco, Aperol a sodovou vodu. Je to snadné a rychlé smíchání, obohacené o plátky zázvoru a citronu, které dávají koktejlu osvěžující chuť. Dalším oblíbeným koktejlem je Bellini. Je to klasický italský koktejl, který se skládá ze sirupu připraveného z bílých hrušek a Prosecco. Tento koktejl se nejlépe servíruje vysokým číším. A na závěr, vyzkoušejte francouzskou 75. Je to výživný koktejl, který se skládá z Prosecco, ginu a citronové šťávy. Tento příjemný koktejl je obzvláště oblíbený mezi milovníky koktejlů, kteří milují vyváženou chuť Prosecco. Tyto tři koktejly jsou ideální počátečním bodem pro objevování chutí Prosecco.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *