Ako pestovat bylinky na balkoneko pestovat jarnu cibulku

Pestování bylinek na balkonech je oblíbenou alternativou pro všechny, kteří touží po krásné a voňavé zahradě, ale nemají k dispozici prostor. Pěstování stále oblíbenější jarní cibulky na balkonech není složité, a to i pro začátečníky. Tento článek vám poradí, jaké věci jsou potřeba, abyste mohli začít a jak se starat o vaši jarní cibulku.

Nutné vybavení

Prvním nutným vybavením bude samozřejmě nějaká nádoba, ve které budeme pěstovat naši jarní cibulku. Nejlépe se bude hodit nějaká květináč nebo košík s dostatečnými otvory na odtok přebytečné vody. Kromě toho budete potřebovat semena nebo cibulky, substrát, vázu na vodu a hrnec pro odkapávání. Kvůli přísunu živin budete také potřebovat hnojivo.

Kromě samotného vybavení budete také potřebovat dobré místo pro váš balkonový záhon. Vyberte si místo, kde bude stálý přísun světla, ale zároveň chráněné před silným větrem. Naše jarní cibulky budou opravdu potřebovat dostatek slunečního svitu a tepla. Pokud možno, umístěte je na vyvýšené místo.

Jak pěstovat jarní cibulku

Pěstování jarní cibulky je snadné a skvělý způsob, jak ozdobit balkon. Pro začátek je nutné nakoupit jarní cibulky, které mohou být použity pro výsadbu. Následně je třeba zvolit správné místo na balkoně. Jarní cibulky potřebují místo s dostatečným množstvím slunečního svitu. Když je připravené místo, mohou cibulky být vysazeny. Cibulky by měly být zasazeny do hlubší jamky, tak aby vypadaly ve stejné výšce, jak byly vysazeny. Poté je nutné je zalít, aby měly dostatečnou vlhkost.

Po vysazení jarní cibulky je důležité zajistit jim dostatečnou vlhkost. To znamená, že je třeba zalévat je každý den a udržovat vlhkost půdy. Když cibule začnou klíčit, je nutné je pravidelně řezat, aby se rostliny mohly dostatečně rozvíjet. Když kvete, mohou být květiny oříznuté, aby se zabránilo ztrátě květů. To je snadný způsob, jak udržet balkon krásný a plný květinových květin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *