Vytvořte si skvělou masopustní masku

Chystáte se v letošním roce zúčastnit masopustního průvodu, ale stále vás nenapadá, jakou masku si vzít? Co takhle vsadit na originalitu a vyrobit si vlastní masku? Výroba vlastních masek zároveň bude skvělou aktivitou pro vaše děti, které budou mít rázem o zábavu postaráno a budou moci upustit uzdu své fantazii. V tomto článku vám poradíme, co budete k výrobě masky potřebovat.

Výroba masky

K výrobě masopustní či karnevalové masky lze využít v podstatě dvou cest. První a jednodušší cestou je nákup bílé papírové masky, kterou si pak dotvoříte podle svých představ. Takovou masku najdete téměř všude, kde se prodávají výtvarné potřeby. Druhá cesta pak představuje výrobu masky od samého počátku, kdy si masku namalujete a vystřihnete. Ať už zvolíte jakýkoliv způsob výroby masky, tak budete k jejímu tvoření potřebovat řadu výtvarných potřeb.

Co budete k výrobě masky potřebovat?

K výrobě masopustní masky budete potřebovat zejména barvy, kterými masku nabarvíte. Vhodnou volbou jsou zejména akrylové barvy, které mají dobré krycí schopnosti a jsou po zaschnutí voděodolné, takže vaši masku nepoškodí ani nepřízeň počasí. Navíc práce s akrylovými barvami se nijak neliší od malování temperami, jelikož jsou stejně jako tempery ředitelné vodou. Dále by vám samozřejmě neměly chybět štětce na malování obrazů, abyste měli čím barvu nanášet. Vhodnou pomůckou bude i paleta na míchání barev a další potřeby na malování obrazů.

Fantazii se meze nekladou

Při výrobě masky se fantazii meze nekladou, takže můžete sáhnout i po dalších výtvarných a kreativních potřebách. Využít můžete například korálky, knoflíky či flitry, jež se stanou skvělou ozdobou každé masky. K jejich připevnění vám poslouží tavná pistole či lepidlo. Dále se vám bude hodit krepový či barevný papír a různé dekorační stuhy a krajky. A pokud nemáte představu o tom, jakou masku si vyrobit, pak se neváhejte inspirovat na internetu, kde najdete spoustu originálních nápadů.

Široký výběr výtvarných a kreativních potřeb si můžete pořídit na e-shopu či v kamenné prodejně KREATIV – Výtvarné potřeby Praha 4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *