Jak se zbavit zarudlých očí?

Známe to všichni. Ráno se probudíme, koukneme do zrcadla a hle – nevidíme sami sebe, nýbrž nestvůru s příšerně červenýma očima. Co s tím?

Aby se ta hrozná situace už víckrát neopakovala, musíme umět červené oči nejen dobře skrýt, ale hlavně jim předcházet. Pokud jste alergici, samozřejmě s tím nic nenaděláte. Vyhnout byste se ale měli celonočnímu sledování televize, i kdyby dávali všechny vaše oblíbené filmy, moc dlouho zapnutému počítači nebo nočnímu čtení knih. Je to sice naučné, ale také nezdravé.

girl-1064659_640

Nyní však přestaňme polemizovat, potřebujeme s tím něco udělat teď hned, ještě než se vydáme do každodenního shonu.

Babské rady

Nemusíte na ně věřit. Zkusit však ano. Nejsou ověřené odborníky, nýbrž časem. Co používaly na červené oči naše babičky? Vše co našli na zahrádce a vy ve spíži. Třeba okurku, známý to lék. Dvou až tří centimetrové plátky přiložte na unavené oči a odpočívejte. Klidně s okurkou můžete i přespat a to i na obličeji, máte-li problém s mastnou pletí či akné.

cucumber-685704_640

Dalším tipem se stává obyčejné mléko, které naleznete v každé lednici. Kosmetické tampóny namočte do vychlazeného mléka a přiložte na oči. Osvěžující, že? Pokud preferujete čaj, udělejte si váš oblíbený večer před spaním. Vylouhované čajové sáčky však nevyhazujte, ale nechte přes noc vychladit. Ráno si je pak přiložte na oči a nechte působit. Čaje mají na rozdíl od mléka tu výhodu, že si můžete hrát s příchutěmi.

Po poslední vyzkoušené radě zapátrejte v příborníku. Najdete tam totiž lžíce. Ano, obyčejné polévkové lžíce, které nechejte přes noc v lednici a ráno nechejte přiložené na opuchlých očí, dokud vás budou příjemně chladit.

Profesionální cestou

Pokud babské rady nepomohly, existují ještě lékárny. Červené oči můžete léčit volně dostupnými očními kapkami jako je Ophtal. Jestliže však ani toto nepomůže, je na čase navštívit vašeho očního lékaře. Zarudlé oči totiž nemusí být jen vzpomínkou na probdělou noc, ale i příznakem závažnějších očních problémů, třeba zeleného zákalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *