Vyrobte si mimoně!

Mimoni patří mezi známé postavičky z kreslených filmů, oblíbených v poslední době. Můžete se s nimi však setkat nejen při sledování televize nebo v kinech, ale rovněž také v obchodech. Pokud byste zatoužili i vaši domácnost zpestřit těmito prapodivnými a dosud trochu neobvyklými postavami, není problém. Nemusíte si je dokonce ani kupovat. Stačí si je vyrobit, není to zase tak těžké. Možná nebudou tak dokonalí, to ale přece vůbec ničemu nevadí.
Mimoni vypadají velice jednoduše, jedná se v podstatě o jakýsi váleček, který tvoří postavičku. Převažuje na nich žlutá a modrá barva, charakteristickým znakem jsou také vykulené oči.

Mimoni v mnohých podobách

Mimoni, které si doma vyrobíte třeba i za pomoci vašich dětí, mají nejrůznější podoby. Podívejme se alespoň na nějaké tipy! Možná vás ani nenapadne, z čeho všeho se dají vyrobit…

Mimoni z ruliček toaletního papíru

Mimoně můžete vyrobit z ruliček toaletního papíru. Je to velice jednoduché. Stačí si připravit pouze kreslící potřeby – tedy pastelky, fixy nebo barvy, případně lepidlo a papír, na vylepšení.

Kolíčky na prádlo s mimoňskou tématikou

Další možností je barevně upravit kolíčky na prádlo. Při barvení si užije celá rodina a kolíčky na prádlo získají zajímavou a originální podobu.

Zavařovací sklenice ala mimoň

A co třeba zavařovací sklenice, ty se stále častěji začínají využívat i k dekoračním účelům. A i z nich velice snadno vyrobíte mimoně. Stačí opět barvy a trocha manuální zručnosti a kreativity. Rázem budete mít třeba vázu na řezané květiny v podobě mimoňů.

Mimoni zažívají velkou popularitu především mezi dětmi. Avšak ani dospělým nejsou tak úplně cizí. Zkuste je tedy pozvat i do vašich domovů, alespoň tedy v případech, kdy jim minimálně trochu fandíte! Je téměř jisté, že oživí stín stereotypu – nenásilnou formou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *