tříska pod nehtem

Vytrhnutí třísky z pod nehtu není obvykle bolestivá zkušenost, ale může být velmi nepříjemné a bolestivé. Nejen, že je třeba se vypořádat s bolestí, ale tříska může také způsobit infekci nebo vážné poškození nehtu. Proto je důležité vědět, jak se vypořádat se situací, kdy se objeví tříska pod nehtem. Článek se zaměří na to, jak se zbavit třísky pod nehtem, a jaké příznaky infekce by měly být sledovány.

Jak se zbavit třísky pod nehtem

Tříska pod nehtem je pro mnohé lidi nepříjemná. Není to jen nepříjemný pocit, ale může také znamenat, že nehty nejsou tak pevné a silné, jak by měly být. Abyste se vyvarovali třísky, musíte se postarat o zdravou rutinu péče o nehty.

Prvním krokem k získání zdravých nehtů je nanášení olejíčku na nehty a kůžičku. Olejíček pomůže udržet nehty vlhké, což je důležité pro jejich silnou strukturu. Dále je také důležité řezat nehty pod úhlem a ne rovně, aby se snížila pravděpodobnost třísky. Je také důležité nepřehánět to s manikúrou a pedikúrou, protože přílišné vyřezávání nehtů může způsobit jejich ztenčení a tím i více třísky.

Jak identifikovat příznaky infekce

Příznaky infekce mohou zahrnovat zarudnutí, otok a bolest v místě infekce. Může se vyskytnout i teplota, horečka, zimnice, únava a obecné nepohodlí. Pokud máte poškozené nehty, je důležité věnovat pozornost třískám pod nehtem, neboť mohou být příznaky infekce. Pokud se třísky objeví pod nehtem, měli byste se vyhnout samoléčbě a okamžitě se obrátit na lékaře. Může také dojít k bolesti a zarudnutí kolem nehtu. Pokud se nehty začnou zlomit, zbarvovat nebo měnit tvar, je to další známka, že máte infekci. Důležitým příznakem detekce onemocnění je změna vůně nehtů, pokud se zdá, že je něco špatného. Pokud se objeví některý z těchto příznaků, je nezbytné navštívit lékaře pro vyšetření a léčbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *