oprava smaltované vany

Smaltovaná vana je elegantním a praktickým řešením, které je často vyhledávané při rekonstrukcích koupelen. Jeho čištění a údržba však může být občas náročné. Může se stát, že se vana po určité době přestane krásně lesknout a opotřebuje se. Škrábance na smaltu, vybledlé barvy a vředy mohou být doprovázeny dalšími problémy. Tento článek se zaměří na způsoby, jak opravit a obnovit smaltované vany.

Čištění a údržba smaltované vany

Čištění a údržba smaltované vany je důležitým krokem k udržení jejího krásného vzhledu a dlouhé životnosti. První věcí je pravidelné odstraňování povrchového nečistot a mastnoty, což lze provést čisticími prostředky určenými pro smaltované vany. Poté je třeba použít čistou vlhkou hadřík k doplnění čištění a odstranění zbytků čisticího prostředku. Během čištění vany byste se měli vyhnout použití abrazivních čisticích prostředků, jako je písek, drátěnka a kovových kartáčů.

Abyste udrželi vaši smaltovanou vanu ve skvělém stavu, je třeba ji načasovat. Doporučuje se použít voskový ochranný prostředek určený pro smaltované vany. Můžete také použít auto-vlhčící čisticí prostředek, který obsahuje lehké čisticí složky a intenzivní voskovací prostředky pro dlouhodobou údržbu. Doporučuje se používat tento čisticí prostředek 1 až 2krát za měsíc.

Oprava škrábanců a vředů na smaltu

Smaltované vany jsou krásné a elegantní, ale mohou se velmi rychle poškrábat či dokonce poškrábat. Je důležité vědět, jak opravit škrábance a vředy na smaltu, aby se udržela estetická krása vany. Pokud jsou škrábance mírné, lze je zpravidla odstranit pomocí jemného abrazivního čisticího prostředku a houby. Zpravidla nebude potřeba ani žádný další nástroj. Pro hlubší škrábance může být potřeba řezat a hloubkovat smalt vředy pomocí speciálního nástroje. Poté můžete použít smaltovací barvy nebo speciální smaltované pryskyřice, abyste dosáhli co nejlepšího vzhledu. Abyste se ujistili, že váš nový smalt bude vypadat, jako by byl zcela nový, použijte tuto metodu opravy pro každý škrábanec či vřed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *