Trendy v oblasti výmalby: Jedna barva x barevnost

Co člověk, to jiný názor a pohled na spoustu věcí. Každý z nás je originál, co se líbí jednomu, nemusí nikterak zaujmout jiného. Stejné je to i v oblasti stylu a designu bydlení. To, co zaujme na první pohled každého, kdo přijde k vám domů, je podoba stěn jednotlivých místností. Díky její výmalbě si udělá prvotní obrázek. Přemýšleli jste někdy nad tím, co je vlastně lepší? Jak vymalovat místnosti ve vašem interiéru? Je lepší využít v každé místnosti jednu nebo maximálně dvě barvy nebo byste dali přednost barevnosti a tak trochu divočině?

shutterstock_284419331

Bude záležet samozřejmě nejen na vašem názoru či kreativnost, ale také i na věku. Starší ročníky se neradi pouští do velkých experimentů a dávají přednost spíše konzervativnímu a osvědčenému způsobu.

Jedna barva představuje jednoduchost

Výmalba místnosti pouze jednou barvou je cesta za jednoduchostí a čistotou. Stále více se můžete setkat i s řešením, kdy lidé vymalují každou místnost pouze na bílo. Bílý přinese pocit světla a dokonalosti – nebude se však hodit všude, záležet bude také na tom, jaký v dané místnosti máte nábytek a další dekorační či účelové prvky.

Barevnost jedině s rozvahou

Pokud byste preferovali více barev, pečlivě zvažte, jak je využít. Naprostým standardem jsou dvě barvyjedna výrazná a druhá bílá, kterou využijete především na stěnách, kde jsou okna. Avšak ničím neobvyklým není ani kontrast dvou, na první pohled protichůdných barev, například černá a bílá nebo modrá a žlutá, takových kombinací je mnoho.

Nic vám nemusí bránit ani v tom, abyste využili ještě více barev, třeba tři nebo čtyři – zde si však už dávejte pozor, aby celý styl nepůsobil až moc hekticky a „divoce“. Určitě se nebojte experimentovat, vždyť výmalba místnosti není zase tak složitý úkon a pokud vás neosloví, snadno ji zase změníte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *