Tipy na oživení kuchyňské linky

Kuchyňská linka je základem každé kuchyně a potažmo celé domácnosti. V kuchyních se pohybujeme každý den. Určitě tak není jedno, jak se v ní cítíme.

shutterstock_43272934

Základem je pořádek, čistota a přehlednost. Ani to ale kolikrát nestačí k tomu, abyste byli v těchto prostorech dobře rozpoložení. Přinášíme tedy několik námětů, jak zpestřit vzhled kuchyněk, respektive vzhled kuchyňských linek.

Dekorační prvky v podobě ovoce a zeleniny

Velice jednoduchým tipem je dekorace, která bude na kuchyňské lince vytvořena z ovoce a zeleniny. Co může být snadnější, než nachystání misky nebo ošatky, do které vložíte ovoce a zeleninu. Nejen, že je budete mít kdykoliv po ruce, pokud dostanete chutě, případně v době, kdy připravujete jídlo, kde se ovoce nebo zelenina přidává. Ale počítejte také s oživením – kuchyňská linka nebude rázem vypadat tak prázdně a stereotypně.

V kuchyni se nevyhýbejte ani rostlinám

V kuchyni můžete také využít rostliny. Na kuchyňské lince se doporučují rostliny, které nejsou příliš velké a vzhledem k přípravě pokrmů také nejsou jedovaté. Ideální je, pokud sem umístíte takovou rostlinu, kterou můžete využít při přípravě jídla. Tak například petržel. Samozřejmě existuje celá řada dalších.

Drobné dekorační předměty

Kuchyňská linka je skvělým místem, zvláště pokud je prostornější, i pro umístění drobných dekoračních předmětů. Může se jednat například o porcelánové výrobky. Klidně sem můžete dát to, co dostanete, a nějakým způsobem vás osloví.

Vždy však mějte na paměti, že málo je někdy více. Jinými slovy není nic horšího, než když máte na kuchyňské lince hromadu věcí. Stačí si jen pořádně rozmyslet uspořádání a vybrat skutečně jen ty, které se budou hodit. V žádném případě vám věci na kuchyňské lince nesmí jakkoliv překážet v práci – v opačném případě by mohlo být totiž více škody, než užitku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *