Světlý nebo tmavý nábytek?

Především pokud vybavujete novostavbu, případně jste se rozhodli, že je čas na obměnu výbavy stávajícího bydlení, možná řešíte i barvu nábytku. Jaká barva bude lepší, spíše světlejší nebo tmavší? Jaký nábytek je modernější?

shutterstock_50452252

Na tyto otázky není nejjednodušší odpověď. Nedá se totiž říci jednoznačně. Vždy se uplatňuje názor a vkus každého majitele rodinného domu, vily nebo bytu. To co se líbí jednomu, nemusí zaujmout druhého. Přece jen však existují určité rady, kterých se při rozhodování, zda zvolit světlejší nebo tmavší nábytek, můžete řídit. Definitivní rozhodnutí je však na každém z vás.

Světlý nábytek spíše do tmavších prostorů

Obecně platí, že světlejší nábytek je vhodnější zejména do tmavších prostorů. Takže třeba tam, kde je nedostatek světla z venku.
Světlejší nábytek totiž v těchto situacích vyrovnává nedostatek světla a celkově přidává místnosti co do komfortu a elegance.

Tmavý nábytek do větších místností

Tmavý nábytek potom umístíte zejména tam, kde je dostatek světla, ale ideální je také do většího prostoru. Tmavší barvy působí více komplexně a navozují větší pocit spojitosti.

Kombinace světlého a tmavého nábytku

Samozřejmě, že není problém ani kombinace světlého a tmavého nábytku a to nejen v rámci celého bytu, ale klidně i v konkrétní místnosti. Nebojíte-li se na první pohled trochu odvážného přístupu, jděte do toho, můžete těžit.

Není žádnou novinkou, že kontrast dvou barev přitahuje spoustu lidí. Co vám brání, abyste si v tomto ohledu vybavili i váš dům vhodným, dvoubarevným nábytkem? Potěšujícím faktem je, že nábytek je nabízen v nepřeberné paletě variací, každý si tak přijde na své. A pokud by vás žádný kusový nábytek nezaujal, stejně tak ani nábytkové sestavy, popřemýšlejte o nábytku na míru, ten se vám plně přizpůsobí – takže nejsou zapotřebí žádné limity!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *