Černá a bílá se v interiéru dokonale doplňuje

V oblasti bydlení se dnes setkáváme s nejrůznějšími přístupy, které jsou do jisté míry výsledkem subjektivních názorů a představ. Každému se líbí něco jiného. Pokud by však byla řeč o barvách, jistě bude většina majitelů moderních interiérových prostorů souhlasit s tvrzením, že kombinací černé a bílé barvy opravdu vůbec nic nepokazíte. Jedná se o klasiku, která nachází i dnes zvýšený boom.

shutterstock_116583400

Není však černobílá jako černobílá. Je potřeba si uvědomit, že i zde může být množství rozdílností. Záleží například na četnosti jednotlivých barev, nikde není psáno, že musí být v té či oné místnosti zastoupeny rovným dílem. Své sehraje i konkrétní odstín a lesk.

Z drobností se skládá celek

Lesklé barvy jsou v kurzu. Rozhodnete-li se pro lesklé kombinace černé a bílé barvy ve vnitřních prostorách bydlení, v žádném případě neuděláte chybu.

A jak by takové realizace černé a bílé barvy v jednotlivých místnostech měly vypadat? Nejdůležitější je celkové sladění. Nic nesmí působit kontraproduktivně. To znamená, že se vyplatí zaměřit nejen na stěny místnosti – jejich výmalbu, případně tapetové vzory, ale také na nábytek, ale i praktické či dekorační prvky a doplňky jako na celek.

Černobílou lze zkombinovat s jinou, živější barvou

Kombinace černé a bílé barvy je velmi výrazná a kontrastní. Na první pohled tak může mnohé zaskočit. Není ale potřeba se tohoto řešení jakkoliv obávat. Pokud by vám černá a bílá připadala opravdu velice ostrá, můžete do místnosti vložit i další, živější barvu. Dojde tak rázem k oživení a zjemnění prostorů.

Při černobílém pojetí se daleko více než kdekoliv jinde uplatňuje promyšlené využití nejrůznějších bytových prvků a doplňků. Může se jednat například o obrazy, látky, polštáře nebo třeba kusové koberce. Vhodné zútulnění představují i rostliny nebo třeba pestrobarevné akvárium!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *