Pět důvodů pro vysokoškoláky, proč udělat digitální detox

Není žádným tajemstvím, že jsme závislí na svých chytrých telefonech (zejména sociálních sítích), což, přiznejme si to, může být absolutně škodlivé pro naše duševní zdraví. Moje otázka na vás tedy zní: dokázali byste se zbavit svého smartphonu?!

  1. Je to závislost. Z mého krátkého výzkumu na toto téma jsem zjistil, že zatímco závislost na technologii není oficiálně uznávána, závislost na technologii a nadměrné používání vašich mobilních zařízení může vést k fyzickému, psychologické a sociální problému.
  1. Digitální zařízení brání dobrému nočnímu odpočinku. To je samozřejmé. Jasné obrazovky a modré světlo, hlasité zvuky, špatné zprávy, hloupé, ale vtipné memy, které vás nutí listovat a hledat další… to vše udržuje váš mozek v bzučení a bdělosti, což může vést k špatnému spánku a  nespavosti. Až se příště budete chtít podívat na další epizodu seriálu, zkuste si říct ne! Klidný spánek je tak moc důležitý pro vaši celkovou pohodu a udržení produktivity a na vrcholu vašeho studia. Pokud jste na telefonu těsně před spaním, použijte mobilní aplikace které vám pomohou provést řízenou meditaci nebo dechová cvičení.

Tip: Pokud nestíháte vaši závěrečnou práci, vyzkoušejte službu vypracování seminární práce, případně vypracování diplomové práce na zakázku! Vše anonymně, rychle a od profesionálů.

  1. Až budete příště ve vlaku, v restauraci nebo v parku, rozhlédněte se kolem sebe a uvidíte, kolik lidí se hrbí u svých telefonů v režimu podobnému zombie. Je znepokojující, jak jsme neustále ponořeni do technologií. Byl jsem na spoustě rande u kávy s přáteli, kteří během našeho chatu nemohou zůstat mimo své telefony – buď se příliš zajímají o zveřejňování kávy na Instagramu, nebo neustále kontrolují své telefony každé dvě minuty, zda nepřicházejí nová upozornění.
  1. Padáš do pasti srovnávání .Jsem si jistý, že jste to viděli nebo slyšeli opakovaně: To, co vidíte na sociálních sítích, je většinou to nejlepší z někoho jiného. Vím, že (naštěstí) stále více lidí využívá sociální sítě, aby byli upřímní o svém každodenním životě a sdíleli své problémy a negativní zkušenosti, ALE stále nám to nebrání hrát srovnávací hru. Například na Instagramu sleduji několik fitness influencerů, kteří sdílejí své vzestupy a pády. Samozřejmě je miluji a oceňuji jejich rady, ale stále mi to nebrání srovnávat své tělo s jejich a přát si, abych vypadala jako on
  1. Vaše duševní zdraví se točí po spirále. Závislost na technologiích, sociálních sítích a zprávách si vybírá obrovskou daň na vaší duševní a emocionální pohodě. Média jsou notoricky senzační. Nadpisy jsou navrženy tak, aby vás přiměly kliknout. Zprávy jsou v drtivé většině negativní a vyvolávají paniku. Přidejte to ke srovnávací hře, kterou hrajete s lidmi na sociálních sítích se sprškou návykového chování, a máte dokonalou smršť na deprese a úzkosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *