Ako vypestovať avokádo

Avokádo je oblíbený druh ovoce, který se cení pro svou vysokou nutriční hodnotu. Vypěstovat si vlastní avokádo je snazší, než si myslíte. Tento článek vám poskytne všechny potřebné informace pro to, abyste mohli ve svých domácích podmínkách vypěstovat vlastní avokádo. Budete se dozvídat o tom, jak zasadit semeno, jak se starat o zakořenění a jak vychovat strom, abyste si doma mohli užívat čerstvé avokádo.

Jak správně zasadit semeno avokáda

Jak zasadit semeno avokáda? Je to jednoduché a zvládne to každý. Nejdříve musíte vybrat semeno avokáda, které je čerstvé a ve výborném stavu. Poté ho musíte umístit do hluboké sklenice s trochou vody, tak aby byl semeno ponořeno do vody. Nechte semeno v této sklenici asi 3 dny nebo dokud se neobjeví mělké kořeny.

Poté, co se objeví kořeny, je čas semeno zasadit. Vezměte si květináč s drenážními dírami na dně a naplňte ho čerstvou zeminou. Umístěte semeno do zeminy tak, aby se většina semene mlčky nacházela nad povrchem zeminy. Ideální je umístit semeno do středu květináče. Pak jemně poprášíte zeminu kolem semene a lehce ji udusáte. Ujistěte se, že je zemina dostatečně vlhká a zalévejte ji podle potřeby.

Jak o zakořenění avokáda pečovat

Zakořenění avokáda je prvním krokem ke zdravému a úspěšnému pěstování této exotické rostliny. Nejdříve byste měli vybrat pevný hnědý jadérko avokáda, které budete zakořenovat. Poté jej namočte do horké vody po dobu 2-3 hodin. Když je jadérko měkké, můžete jej vyjmout, nechat osušit a vložit do vhodného substrátu. K jeho úspěšnému zakořenění použijte hlínu nebo jinou kvalitní zeminu. Zakořeněné jadérko avokáda musí být vždy dostatečně vlhké. Ideální je pravidelně rosit nebo zalévat lahví s dostatečně teplou vodou. Je důležité, aby substrát byl často provětráván, aby se zabránilo hnilobě a plísním. Pokud je to nutné, můžete avokádo postříkat proti škůdcům. Zakořeněné jadérko avokáda by mělo být umístěno na slunném místě s teplotou 21-25 ° C, kde bude mít dostatek světla. Udržujte jej vždy vlhké a jeho bude krásně rozvíjet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *