Jak vyrobit propolisovou tinkturu

Jak vyrobit propolisovou tinkturu

Propolisová tinktura je léčivý přípravek, který se vyrábí z propolisu, který je produkován včelami. Propolis je známý pro své léčivé vlastnosti, které pomáhají při léčbě různých onemocnění. V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit propolisovou tinkturu.

Co je potřeba k výrobě propolisové tinktury

Nejdříve je potřeba získat propolis. Můžete si ho koupit v lékárně nebo ho získat od včelaře. Poté budete potřebovat alkohol, který bude sloužit jako rozpouštědlo. Můžete použít buď lihovinu nebo alkoholový extrakt. Dále budete potřebovat skleněnou nádobu, která bude sloužit jako nádoba na tinkturu.

Jak vyrobit propolisovou tinkturu

Nejdříve si připravte propolis. Můžete ho nastrouhat nebo nasekat na malé kousky. Poté jej vložte do skleněné nádoby. Nalijte do nádoby alkohol nebo alkoholový extrakt, aby byl propolis pokrytý. Nádobu uzavřete a nechte ji stát na teplém místě po dobu jednoho týdne.

Jak používat propolisovou tinkturu

Propolisová tinktura se obvykle užívá perorálně. Můžete si ji přidat do čaje nebo ji vypít s vodou. Doporučuje se užívat jednu až dvě lžíce denně. Můžete ji také použít jako obklad na postiženou oblast.

Závěr

Propolisová tinktura je účinný léčivý přípravek, který může pomoci při léčbě různých onemocnění. Je snadné ji vyrobit doma a její použití je velmi jednoduché. Pokud se rozhodnete vyrobit propolisovou tinkturu, ujistěte se, že dodržujete všechny bezpečnostní opatření a postupujte podle pokynů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *