Jak vyrobit kokosové mléko

Jak vyrobit kokosové mléko

Kokosové mléko je oblíbeným nápojem, který se používá v mnoha různých kuchyních po celém světě. Je to lehký, sladký a chutný nápoj, který je vyroben z kokosového ořechu. Je to také velmi zdravé, protože obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů a dalších živin. Pokud chcete vyrobit kokosové mléko doma, je to velmi snadné. Tento článek vám ukáže, jak na to.

Co budete potřebovat

Než začnete, budete potřebovat několik věcí. Budete potřebovat kokosový ořech, který můžete zakoupit v obchodě se zdravou výživou nebo v supermarketu. Budete také potřebovat mixér nebo šlehač, abyste mohli kokosový ořech rozmixovat. Budete také potřebovat síto, abyste mohli oddělit kokosovou vodu od kokosového mléka.

Jak vyrobit kokosové mléko

Nejprve musíte otevřít kokosový ořech a vyjmout kokosovou vodu. Můžete to udělat tak, že ořech rozříznete na polovinu a vyjmete vodu. Poté musíte kokosovou vodu smíchat s kokosovým masem v mixéru nebo šlehači. Můžete přidat trochu vody, aby se kokosové maso lépe rozmixovalo.

Filtrování kokosového mléka

Poté musíte kokosovou směs přefiltrovat přes síto. To vám pomůže oddělit kokosovou vodu od kokosového mléka. Můžete použít jemné síto nebo plátno, abyste získali co nejčistší kokosové mléko.

Uchovávání kokosového mléka

Kokosové mléko se dá uchovávat v lednici po dobu až 5 dní. Můžete jej také zmrazit, abyste jej mohli používat po delší dobu. Můžete jej použít do smoothies, koktejlů, kávy nebo do jiných nápojů. Můžete jej také použít do polévek, omáček nebo do jiných jídel.

Vyrobení kokosového mléka je velmi snadné a rychlé. Stačí vám jen několik málo ingrediencí a několik minut času. Je to zdravý a chutný nápoj, který můžete použít do mnoha různých jídel. Takže se pusťte do výroby kokosového mléka a vychutnejte si jeho chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *