Jak správně situovat počítač?

Počítač je zařízení, které má dnes doma naprosto každý. I když klasický stolní počítač začíná být pomalu vytlačován přenosnými notebooky, případně tablety, ještě stále se jedná o praktického a zábavného pomocníka, který má v aktuálních trendech bydlení své pevné místo. V tomto článku se zaměříme na problematiku správného umístění stolního počítače – místo, kde se bude nacházet je totiž pro kvalitní práci s počítačem, ale i pro vaše zdraví, velice důležité.

shutterstock_172809056

Na obrazovku by nemělo dopadat venkovní světlo

Velmi důležitým faktorem při správném umístění počítače, je množství dopadajícího světla na jeho obrazovku. Čím méně, tím lépe. Samozřejmě, že počítač nebudete mít ve sklepě, přesto však není místo, jako místo. Zcela nevhodné je umístění počítače u okna nebo naproti oknu. Ideální je v tomto směru počítač směřovat někam do rohu místnosti. Pokud vám na něj i tak dopadá příliš mnoho světla zvenku, budete muset použít stínící techniku – rolety nebo žaluzie.

Nevhodné umístění uprostřed místnosti

Počítač není také vhodné umísťovat doprostřed místnosti. Jednak pracovní stůl naprostřed je značně nepraktický, ale není to jediný důvod. Každý počítač má nějaké záření – je sice pravdou, že moderní počítače jsou na tom již značně lépe, ale i tak by se tato problematika neměla podceňovat. Největší vyzařování je právě v okolí obrazovky, nejčastěji za obrazovkou. Nejlepší volbou tedy je, pokud umístíte počítač co nejblíže ke zdi. Ideální není počítač ani v okolí vaší postele – vůbec v ložnicích by tato technika měla být v co nejvíce omezené míře.

Stolní počítač se může stát i součástí stylu místnosti. Pořídíte-li si k němu ještě desénový pracovní stůl a další doplňky, „zabijete dvě mouchy jednou ranou“ – spojíte praktickou stránku věci spolu s požadavkem na komfortní podobu bydlení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *