jak se zbavit zalehlého ucha při rýmě

Když máte rýmu, je jako byste se museli smířit s tím, že přijde i zalehlé ucho. To se projevuje pocity ucpanosti, nedoslýchavosti, bolesti a hučení. Přitom tento nepříjemný problém lze rychle a jednoduše vyřešit. Pokud se chcete dozvědět, jak se zbavit zalehlého ucha při rýmě, zůstaňte s námi a přečtěte si tento článek.

Příznaky zalehlého ucha

Příznaky zalehlého ucha jsou velmi obvyklé u lidí s rýmou nebo nachlazením. Nejčastěji se projevuje ucpaným uchem, ze kterého se může ozývat šelest, šum nebo hučení. Navíc může být zalehlé ucho doprovázeno pocitem ucpanosti, ztrátou sluchu, bolestí v uchu a občas i zvracením. Bolest v uchu se může objevit i při polykání nebo při pohybu ucha.

Dalším důsledkem zalehlého ucha může být i zánět středního ucha. Tento zánět je doprovázen silnou bolestí v uchu, otoky, výtokem tekutin a horečkou. Tyto příznaky mohou být také spojeny s pocitem nažloutlého nebo žlutého výtoku z ucha a silnou bolestí hlavy. Nezapomeňte, že pokud máte některý z těchto příznaků, měli byste navštívit lékaře, aby vám mohl zjistit, zda máte zalehlé ucho nebo jinou infekci.

Způsoby, jak se zbavit zalehlého ucha

Když trpíte zalehlým uchem při rýmě, může to být velmi bolestivé. Existuje několik způsobů, jak se zbavit zalehlého ucha. Prvním krokem je pokusit se zajistit, aby se vaše sluchová trubice uvolnila. Můžete toho dosáhnout tím, že se několikrát pořádně nadechnete a střídavě vydechnete nosními průchody. Dalším způsobem je cvičit Valsalvův manévr, který se skládá z hlubokého nadechnutí a zadržení dechu, zatímco se zavíráte nosními průchody a zkusíte otevřít ústa. Následuje tlak na ušní bubínek, který se tímto manévrem vytváří. Konečně, můžete také použít obyčejnou horkou lázeň, která by mohla uvolnit sluchovou trubici. Doporučuje se, abyste si položili horkou lázeň na ucho na několik minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *