jak opravit praskliny ve zdi

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak opravit praskliny ve zdi, je zapojit se do práce s vlastníma rukama. Je to zábavný a dobře zvládnutelný projekt, který můžete zvládnout v jeden den. Praskliny ve zdi mohou být výsledkem pohybu stěn nebo poškození vlivem času. Ve většině případů jejich oprava neznamená nutnost zásahu odborníka. Naopak, můžete to snadno udělat sami doma s použitím běžných stavebních materiálů.

Základní přípravné kroky

Před začátkem opravy prasklin ve zdi byste měli vždy začít s několika základními přípravnými kroky. Prvním krokem je odstranění všech nečistot, které by mohly zabraňovat úplnému začlenění nových materiálů. K tomu je třeba použít jemný čisticí prostředek, aby se odstranila všechna prachu a nečistoty. Po úplném čištění je důležité, abyste všechny praskliny očistili také od všech starých omítek a příměsí. Toho lze dosáhnout použitím špachtle nebo jiného nástroje pro mechanické čištění. Jakmile stěny úplně vyčistíte, je načase připravit základní stavební materiály pro opravu praskliny.

Jak vyplnit, tmelit a zaštukovat praskliny

První krok k opravě prasklin ve zdi, je vyplnění. Praskliny by měly být dobře vyčištěny od prachu a nečistot. Tmel, který je vhodný k opravě prasklin ve zdi, by měl být nanesen na prasklinu štětcem. Po nanesení tmelu je nutné počkat, dokud se nevytvrdí. Po vytvrzení se zaručí, že je prasklina dobře zaplněná a pevná.

Další krok je zaštukování prasklin. Zaštukovací hmota by měla být nanášena buď prstem nebo pomocí speciálního nástroje pro aplikaci. Hmota by měla být nanášena ve vrstvách a po každé vrstvě by měla být dobře vyhlazena. Po vyhlazení se zaručí, že povrch zůstane hladký. Po zaschnutí je hotova oprava prasklin ve zdi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *