Domácí zdravotní péče kdekoli po celé republice

Domácí zdravotní péče už dávno není jen výsadou větších měst a jakýmsi nadstandardem. Tento způsob léčby se ještě více rozšířil v období pandemie covidu. Specializované agentury na to zareagovaly a v dnešní době naleznete jejich pobočky po celé České republice. A že se jedná o péči nadstandardní? Tak tomu už také dávno není. Samozřejmě je tento způsob léčby vhodný jen pro určité pacienty. Ti musí být ve stabilním stavu a nevyžadovat nepřetržitou nemocniční péči. Pokud ale domácí zdravotní péči doporučí a předepíše ošetřující lékař, je pak tato péče plně hrazena z klasického zdravotního pojištění.

Pro koho je domácí zdravotní péče vhodná?

Jak už jsme psali, domácí zdravotní péče je vhodná pro konkrétní pacienty ve stabilizovaném stavu. Bez ohledu na věk. To znamená od miminek až po seniory. Může se jednat o pacienty v poúrazových stavech nebo po vážných onemocněních. O tom, zda je domácí zdravotní péče pro pacienta vhodná a žádoucí rozhoduje ošetřující lékař pacienta. Ten dokáže přínosy tohoto způsobu léčby nejlépe zhodnotit a také nejlépe posoudí aktuální stav pacienta.

Domácí hemodialýza i domácí umělá plicní ventilace

Pod domácí zdravotní péčí si ale rozhodně nepředstavujte jen převazy ran, ošetření dekubitů či aplikaci injekcí. Doba pokročila a pacientům je i v pohodlí domova poskytována intenzivní zdravotní péče. Specializované agentury zajišťují i velmi náročné úkony jako domácí hemodialýzu, domácí umělou plicní ventilaci či parenterální výživu. Díky domácí dialýze tak mohou zůstávat doma i pacienti závislí na dialyzační jednotce, stejně tak ventilovaní pacienti závislí na ventilátoru. Domácí zdravotní péče jim tak umožňuje nejen opustit nemocnici, ale také se vrátit, alespoň částečně, k původnímu stylu života do svých domovů mezi své blízké.

Špičkovým poskytovatelem, který všechny tyto služby pro pacienty zajištuje, je agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical. Jejich hlavní sídlo se nachází v Praze, ale jejich pobočky naleznete v Liberci, v Hradci Králové, v Brandýse nad Labem, v Přibyslavi, v Táboře, v Pardubicích a v Plzni. Pokrývají tak celkem osm krajů po celé České republice. Ve svých týmech mají specializované zdravotní sestry a lékaře. A aby to pacientům doma a také jejich blízkým ulehčili, zajišťují i převozy sanitou. Do nemocnice, na vyšetření, na rehabilitaci, kamkoli pacient potřebuje. Veškeré podrobnosti naleznete na webových stránkách www.procare.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *