čím vyčistit koberec

Všichni víme, že vysávání a čištění našich koberců je nezbytnou součástí udržování domova v čistotě. Ale víte, jak to správně provádět? V tomto článku se dozvíte 5 jednoduchých tipů a triků, jak můžete efektivně vyčistit koberec. Tak se vrhněme na to a zjistěme, jak na to.

Jednoduché domácí metody čištění

Koberec je velmi náchylný k nečistotám. Proto je důležité jej pravidelně čistit. K čištění koberců existují různé domácí metody. První metodou je vyčištění koberce pomocí běžného čistícího prostředku. Stačí jej aplikovat na koberec jemným pohybem a po chvíli jej opláchnout. Tato metoda je dobrá pro odstranění běžných nečistot a případně i barevného zbarvení.

Druhou metodou je použití mýdla na praní. Mýdlo na praní je skvělým prostředkem k odstranění mastnoty a nečistot z koberce. Stačí namočit mýdlo ve vodě a jemně jej nanést na koberec. Po chvíli jej opláchnout a důkladně otřít do sucha. Tato metoda je skvělá pro účinné čištění koberce a jeho zbavení těžce odstranitelných nečistot.

Jak odstranit skvrny z koberce

Prvním krokem k odstranění skvrn z koberce je zjistit, z jakého materiálu je koberec vyroben. Pokud je to koberec z některého druhu vlny nebo hedvábí, je nejlepší použít čisticí prostředky vhodné pro tyto materiály. U skvrn od potravin, které jsou obvykle tvrdé, je dobré je nejprve vpravit vlažnou vodou a poté je vyčistit pomocí švédského jedlá soda nebo vodou s octem. Pro skvrny, které nejsou z potravin, můžete použít čisticí prostředky určené pro obzvlášť odolné skvrny. Než začnete čistit, zkontrolujte na koberec instrukce o čištění.

Když už jsou skvrny na koberci odstraněny, je třeba ještě dostat koberec do původního stavu. To můžete udělat navlhčením čistou hadříkem, který můžete nasmradit octem nebo odstraňovačem skvrn. Pak byste měli koberec osušit, a to dosušením nebo pomocí vysavače. Pokud je koberec příliš mokrý, můžete použít fén, abyste jej rychleji vysušili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *