čím nahradit kardamom

Všichni milovníci kardamomu se mohou obávat, že ho již nebudou moci používat ve svých oblíbených receptech. Bohužel, většina obchodů s kořením ho již nedokáže nabídnout. Nezoufejte však, je tu několik alternativ, které mohou nahradit kardamom v různých pokrmech. V dnešním článku se budeme věnovat tomu, co můžeme nahradit kardamom a jakým způsobem.

Náhrady pro kardamom

Je vysoce ceněn pro svou jedinečnou a sladkou chuť. Pokud nemáte kardamom k dispozici, existuje několik možností, jak tento koření nahradit.

Nejjednodušší náhradou je černý pepř. Můžete smíchat černý pepř s kmínem a skořicí, abyste dosáhli podobného sladkého a aromatického profilu. Další možností je smíchání skořice, koriandru a mletého muškátového oříšku. Tato kombinace vytvoří sladkou a peprnější chuť, která by měla být dostatečnou náhradou pro kardamom. Pro jemnou a sladkou chuť můžete použít také anýzové semínko. Smíchejte je s hřebíčkem a skořicí a máte hotovo.

Obměny klasických receptů

Jeho příjemná sladká chuť a jemná yogurty se kombinují s mnoha různými jídly. Nicméně, může to být obtížné sehnat a může to být velmi drahé. Proto se mnoho kuchařů ptá, co může použít místo kardamomu.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak nahradit kardamom, je zaměřit se na jiný druh koření. Například, pepř směs, cumin, fenykl a koriandr mohou společně poskytnout odpovídající chuť, pokud je místo kardamomu použita ve správném množství. Kromě toho může být někdy možné nahradit kardamom v koláčích, muffinech a dalších sladkých receptech s jinými kořeními, jako je vanilka nebo skořice. Pokud se chcete vyhnout koření, můžete také použít med nebo jiné sladidlo, které může přidat stejnou sladkou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *