boží oko tetování

Boží oko je starý symbol, který se šíří po celém světě. Symbolizuje ochranu, moc a vhled. A pro ty, kteří se rozhodnou pro jeho umístění na své tělo jako tetování, může to být znamení silné duchovní přísahy. Boží oko tetování je velmi populární v posledních letech, a to zejména mezi mladou generací. Jaký je příběh tohoto symbolu a proč tolik lidí vyhledává tento druh tetování?

Historie Božího oka

Symbol Božího oka se datuje až do starověkých civilizací. Bylo to běžné tetování pro bojovníky, kteří chtěli být chráněni, a také pro ty, kteří se chtěli ochránit před božskou pomstou. Obecně se předpokládá, že symbol Božího oka je pojmenován po slavném řeckém bohu Oidipovi, který měl oči na každé straně hlavy. Tento symbol se pak rozšířil po celém světě a byl nalezen ve všech civilizacích, od antického Egypta po moderní Asii.

Používání symbolu Božího oka jako tetování má v různých kulturách různé významy. Někteří ho považují za znak ochrany, jiní jej vnímají jako znamení síly. Například křesťané vnímají symbol Božího oka jako znamení, že Bůh je stále očima sleduje. Další náboženství, jako například hinduismus a buddhismus, jej vnímají jako znamení síly a poznání. V každém případě symbol Božího oka má hluboké a starobylé kořeny, které jsou připomínány díky božímu oko tetování.

Vyhledávané Boží oko tetování

Tetování Božího oka, také známé jako Oudjat, Nazar nebo Evil Eye, má různé symboly a významy, které se liší v závislosti na kultuře. Tento symbol je často spojován s náboženskými nebo magickými tradicemi, ale je často také používán jako ochrana před zlým okem. Často se objevuje s kruhem, který symbolizuje veškerou pozornost, kterou Boží oko věnuje světu.

Boží oko je často zobrazováno jako kombinace výše zmíněných symbolů, včetně hvězdiček, kruhů, černých a fialových barviv. Tetování se často nachází na ruce, rameni nebo zádech. Boží oko symbolizuje ochranu před zlým okem, duchovní sílu, moudrost a duchovní růst. Mnoho lidí také věří, že tento symbol je silnou ochranou proti negativní energii a špatným vlivům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *