babské rady na kašel cibule

Kašel je nepříjemný a mnohdy i bolestivý, ale naštěstí existuje mnoho domácích prostředků, které Vám pomohou s jeho léčbou. Jedním takovým je cibule. Tato stará babská rada se používá po generace a je efektivním způsobem, jak se zbavit kašle. V tomto článku se dozvíte, jak na to a jaké jsou jeho účinky. Tak neváhejte a přečtěte si tyto babské rady na léčbu kašle cibulí.

Jak léčit kašel cibulí

Nejenže cibule obsahuje přírodní protizánětlivé látky, ale i proslulou cibulovou slupku, která má antiseptické účinky. Existuje několik způsobů, jak můžete léčit kašel cibulí. K tomu potřebujete cibuli, med a vodku. Nejprve nakrájejte cibuli na plátky a pak ji vložte do sklenice. Přidejte lžíci medu a lžíci vodky, promíchejte a nechte macerovat asi 24 hodin. Poté cibulovou maceraci se všemi ingrediencemi přefiltrujte a uložte do láhve. Pijte ji 2-3krát denně po dobu jednoho týdne. Během této doby by měl být kašel pryč. Cibule je také velmi užitečná pro prevenci kašle, takže pokud máte pocit, že se vám kašel blíží, můžete jíst cibuli a med každý den, abyste zmírnili jeho příznaky.

Účinky cibulí na kašel

Je to bohatý zdroj vitamínů, minerálů a antioxidantů. Cibule se může použít jako výborný lék proti kašli. Cibule obsahuje látky jako je alium, který má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Tyto látky pomáhají ulevit od zánětu v průduškách a hrdle, což může pomoci v boji s kašlem.

Cibule také pomáhá odstraňovat hlen a může dokonce pomoci zmírnit příznaky. Když cibule rozmixujete a zředíte vodou, můžete vytvořit sirup, který lze užívat ke snížení kašle. Je to účinný lék, který pomáhá uvolnit hlen a snížit kašel. Cibule také může pomoci odstranit příznaky nachlazení, jako je slabost a bolesti hlavy. Také snižuje teplotu a zmírňuje otoky sliznic, což je zvláště užitečné, pokud máte záchvaty kašle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *