Aku vrtačky – které jsou nejlepší

Základním vybavením nejen každé moderní dílny, ale takřka i domácnosti, jsou dnes mimo jiné i aku vrtačky. Jedná se o užitečné pomocníky, prostřednictvím kterých vyvrtáte požadovanou díru nejen do dřeva či do železa, ale mnohdy, má-li aku vrtačka funkci příklepu, i do omítky. Zároveň díky tomuto zařízení můžete efektivně šroubovat šrouby bez jakékoliv zbytečné námahy. Při nákupu aku vrtačky se však vždy nabízí otázka, jak postupovat, respektive na jaké se zaměřovat parametry při výběru, zkrátka jaké aku vrtačky jsou nejlepší?

Odpověď není samozřejmě jednoduchá, je důležité se zaměřit na spoustu parametrů a vlastností, pojďme si přiblížit alespoň ty nejdůležitější.

Výkon a kapacita akumulátoru

Velice důležitým parametrem je výkon a kapacita akumulátoru. Od toho se odvíjí, jak bude vrtačka výkonná a jak dlouho vydrží v pracovním režimu na jedno dobití. Je zřejmé, že čím vyšší jsou tyto hodnoty, tím lépe.

Každá aku vrtačka má v základním balení nabíječku, jež není mnohdy kompatibilní pro každý model, respektive značku. Opodstatněnou roli při výběru může hrát i fakt, jak dlouho se aku vrtačka nabíjí. Standardně se jedná o několik hodin, ale existují i rychlonabíjecí aku vrtačky, kterým stačí někdy i třicet minut.

Funkce příklepu a pracovní otáčky

Dobrá aku vrtačka by zcela jistě měla disponovat i funkcí příklepu, jedině tak půjde použít pro vrtání do omítky. Tuto funkci mají standardně výkonnější přístroje.

Rovněž se soustřeďte i na pracovní otáčky, ideální je, pokud jsou regulovatelné.

Ergonomie a hmotnost

Aku vrtačky jsou mobilními zařízeními, u kterých je důležitá také správné ergonomie a pokud možno co nejnižší hmotnost, která ovlivní námahu vykonávané práce.

Neplatí úplně, že čím dražší aku vrtačka, tím lepší. Je vhodné se zaměřit alespoň na uvedený výčet funkcí – pořídíte-li potom takovou aku vrtačku, je předpoklad, že budete spokojeni!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *