7 nejlepších tipů, jak získat co největší dlouhodobou půjčku po insolvenci

Když se dostanete do finančních problémů a potřebujete znovu získat půjčku, může to být velmi náročné. Vaše kreditní skóre se po vyhlášení bankrotu nebo nesplácení půjčky sníží, a to znamená, že banky a další věřitelé vám nebudou ochotni tak brzy znovu půjčit peníze. A to platí zejména v případě, že chcete získat větší půjčku než tu, kterou jste dostali jako půjčku v insolvenci. Získat co největší půjčku po bankrotu nebo nesplácení půjčky se může zdát jako nemožný úkol, ale existují způsoby, jak toho dosáhnout, pokud plánujete dopředu a víte, co můžete očekávat. Neexistuje ideální řešení pro každého, ale tyto tipy vám mohou pomoci zvýšit vaše šance na získání co největší půjčky od věřitele po insolvenci.

Před podáním žádosti se poraďte s věřitelem

Pokud vám po vyhlášení úpadku nebo nesplácení půjčky zbývá několik splátkových kalendářů, měli byste se před podáním žádosti o další půjčku vždy poradit se svým věřitelem. Ať už využíváte komerčního věřitele, úvěrovou unii nebo státního věřitele, mohou mít zavedena pravidla, která vám brání získat novou půjčku, když jim stále dlužíte peníze. Pokud si před podáním žádosti o půjčku ověříte, zda váš věřitel nemá zájem o půjčku, ušetříte si spoustu času, peněz a z dlouhodobého hlediska i frustraci. Například pokud máte státní půjčku FFEL nebo Direct Loan, může mít věřitel pravidlo, které vám znemožňuje získat další půjčku po dobu nejméně pěti let od nesplácení nebo vyhlášení bankrotu. Pokud máte soukromého věřitele nebo úvěrovou unii, mohou mít jiná pravidla, ale vždy je dobré se před podáním žádosti zeptat.

Znáte své možnosti

Kromě toho, že znáte své možnosti, jak získat novou půjčku, měli byste také vědět, jaké jsou vaše alternativy. Pokud například získáváte novou soukromou půjčku, věřitel vám může být ochoten poskytnout menší půjčku, než jakou chcete. Nebo vám může být ochoten poskytnout delší dobu splácení, takže splácení půjčky bude trvat déle. Pokud získáváte novou státní půjčku, vaše možnosti mohou být omezenější. Vládní věřitel vám může nabídnout menší půjčku, ale nemusí být ochoten prodloužit podmínky splácení. Můžete také získat splátkový plán řízený příjmem, který vám sníží měsíční splátky. Ať už máte jakékoli možnosti, měli byste se s nimi seznámit dříve, než požádáte o novou půjčku.

Buďte upřímní ohledně toho, co si můžete dovolit splácet.

Pokud dostanete nižší částku půjčky, než jakou potřebujete, můžete být v pokušení lhát o své finanční situaci a tvrdit, že si můžete dovolit splácet vyšší částku. To je však velmi riskantní krok, který může mít vážné následky. Pokud máte špatnou úvěrovou historii a potřebujete získat větší půjčku, abyste mohli vyjít s penězi, může být lákavé přehánět své příjmy nebo lhát o jiných věcech v procesu žádosti. Věřitelé jsou však v odhalování nepravdivých informací stále sofistikovanější a mohou vaši žádost zamítnout nebo vám odmítnout poskytnout vyšší částku úvěru. Pokud chcete získat vyšší půjčku po bankrotu nebo po neschopnosti splácet, je lepší být upřímný ohledně toho, co si můžete dovolit splácet.

Požádejte o více času na splacení půjčky

Většina věřitelů je ochotna poskytnout vám více času na splacení půjčky. Po vyhlášení bankrotu nebo po nesplácení půjčky vám mnozí věřitelé prodlouží dobu splácení o rok nebo dva. Pokud získáváte novou státní půjčku, je velká šance, že dostanete více času na splacení půjčky. Při žádosti o nový komerční úvěr může být dobré požádat o delší dobu na splacení úvěru. Pokud máte dobrou platební historii a každý měsíc splácíte více než minimální částku, může se vyplatit požádat o více času na splacení úvěru. Zeptejte se věřitele, zda je ochoten prodloužit dobu splatnosti úvěru.

Vyjednejte si nižší úrokovou sazbu

Mnozí věřitelé jsou ochotni snížit úrokovou sazbu, pokud získáváte nový komerční úvěr po bankrotu nebo nesplácení. Pokud máte u věřitele dobrou platební historii, může být ochoten snížit úrokovou sazbu, aby vám pomohl znovu si vybudovat kreditní skóre. To platí zejména v případě, že získáváte nižší částku úvěru, než potřebujete. Pokud je úroková sazba příliš vysoká, můžete je požádat o její snížení. Není pravděpodobné, že by věřitel snížil úrokovou sazbu hned napoprvé, ale vždy to můžete zkusit. Možná je dobré počkat, až budete několik měsíců soustavně splácet.

Zkuste půjčku na opravu nemovitosti

Pokud potřebujete větší půjčku po bankrotu nebo po nesplácení, může být dobrým nápadem zvážit půjčku na opravu nemovitosti. Typ úvěru na opravu nemovitosti, který si vyberete, bude záviset na typu vašeho bydlení. Pokud máte dům, můžete získat půjčku na opravu domu nebo úvěrovou linku na bydlení (HELOC), kterou můžete použít na opravy. Pokud máte byt nebo nájemní nemovitost pro jednu rodinu, můžete k financování oprav využít úvěr na opravu bytu nebo úvěr na opravu nájemní nemovitosti. S úvěrem na opravu domu můžete získat peníze na opravy svého domu, například na opravu zatékající střechy, výměnu pece nebo na jiné větší opravy, které jste možná odkládali. Pokud máte byt, můžete získat peníze na opravy celé budovy nebo vaší jednotlivé jednotky.

Závěr

Nejlepší způsob, jak získat velkou půjčku po bankrotu nebo nesplácení, je plánovat dopředu. Než požádáte o další půjčku, měli byste se vždy poradit se svým věřitelem. A může být dobré počkat šest měsíců až rok po bankrotu nebo selhání, než znovu požádáte o půjčku. Čím déle budete čekat, tím lepší bude vaše úvěrové skóre a tím více peněz budete moci od věřitele získat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *