Vytvořte si jedinečné umělecké dílo pomocí akrylových barev

Akrylové barvy představují všestranný a oblíbený druh barev, které jsou vhodné pro zkušené i začínající malíře. Oblibu si získaly zejména díky svým výhodám a navíc si je lze zakoupit za přijatelnou cenu. Pokud se tedy chcete věnovat malování, pak by pro vás akrylové barvy mohly být vhodným typem barev. V tomto článku se na ně tedy podíváme trochu zblízka.

Akrylové barvy jsou vhodnou volbou pro každého umělce

Obliba akrylových barev spočívá zejména v jejich skvělých vlastnostech. Akrylové barvy se totiž velice snadno používají a malování s nimi je velice jednoduché. Jednou z hlavních výhod je jejich kvalita obdobná olejovým barvám, ale na rozdíl od nich jsou ředitelné vodou. Po zaschnutí se však stávají stejně jako olejové barvy voděodolné. Umělci na nich oceňují i jejich rychlé schnutí.

Snadno je lze míchat a vytvořit široké spektrum odstínů, takže si lze do začátku vystačit se základními barvami. Na českém trhu existuje nepřeberné množství značek akrylových barev, které se však mohou lišit svoji kvalitou. Za nás doporučujeme například akrylové barvy značky koh-i-noor, lukas či primo.

Na co lze akrylovými barvami malovat?

Výhodou akrylových barev je také možnost jejich všestranného použití. S akrylovými barvami lze totiž malovat na široké spektrum povrchů. Mezi vhodné podklady patří zejména papír, plátno, dřevo či kámen. Díky tomu je lze použít pro malování putovních kamínků. Akrylové barvy lze použít i na kov, sklo či plasty, avšak přilnavost barvy je třeba nejprve otestovat. Nevhodné jsou na mastné a velmi hladké povrchy.

A jaké výtvarné potřeby budete pro malování s akrylovými barvami potřebovat? Chybět by vám neměli zejména štětce na malování obrazů v několika velikostech a paleta. Pro nanášení silnějších vrstev barev se vám pak budou hodit špachtle. Pro ochranu malby před znečištěním a zvýšení její odolnosti je vhodné pořídit si závěrečný lak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *