výpověď ze zdravotních důvodů vzor

V dnešní době se často stává, že lidé rezignují na své pracovní místo, a to i z důvodu nemoci nebo jiných zdravotních obtíží. Pokud se Vám stane, že prokazatelně důvodům onemocnění nebo jiných zdravotních obtíží musíte opustit svoji pracovní pozici, měli byste vědět, jak správně sepsat výpověď. Tento článek se zaměří na ukázku výpovědi ze zdravotních důvodů.

Jak sepsat výpověď

Prvním krokem při sepsání výpovědi ze zdravotních důvodů je pečlivě vypořádat všechny smluvní vztahy s vaším zaměstnavatelem. Měli byste v první řadě připravit písemnou výpověď, kterou je nutné dodat do stanoveného data. V ní je třeba uvést, že se rozhodujete ukončit pracovní vztah ze zdravotních důvodů. Dále byste měli uvést konkrétní důvody, proč k této volbě dochází.

Poté, co váš zaměstnavatel obdrží písemnou výpověď, byste měli dodat dokumentaci o vašem zdravotním stavu. To by mělo zahrnovat lékařskou zprávu od vašeho lékaře, která by měla potvrdit, že je váš zdravotní stav natolik vážný, že je nutné ukončit pracovní poměr. Dále byste měli poskytnout důkazy o tom, že jste se snažili pracovní vztah udržet, a to například v podobě uznání lékaře o doporučeních ohledně redukovaného úvazku nebo místních léčebných opatření.

Vzor výpovědi ze zdravotních důvodů

Jestliže se pracovník ocitne v situaci, kdy je nucen opustit svou práci kvůli jeho zdraví, může využít výpověď ze zdravotních důvodů.

Další informace, které by měly být uvedeny, jsou detaily o tom, jak se pracovník snažil vyřešit svůj zdravotní stav a jakým způsobem se to podepsalo na jeho schopnost vykonávat práci. Posledním krokem by mělo být sepsání datumu, kdy bude výpověď ze zdravotních důvodů účinná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *