výpověď stavebního spoření vzor

Výpověď stavebního spoření v sobě nese jistá specifika a pokud se rozhodnete k jeho vypovězení, je důležité, abyste postupovali správně. Níže si můžete prohlédnout konkrétní vzor výpovědi stavebního spoření, který je platný od roku 2021. Pokud se rozhodnete vypovědět stávající smlouvu, bude se při tom řídit výše uvedeným vzorem. Toto je jednoduchý návod, jak správně vypovědět stavební spoření.

Formulace výpovědi stavebního spoření

Formulace výpovědi stavebního spoření musí být splněna v souladu s platnými předpisy. Každá výpověď musí být podepsána všemi účastníky smlouvy o stavebním spoření, tj. požadovatelem a smluvním stavebním spořitelna.

Také je třeba vzít v úvahu, že výpovědní lhůta stanovená ve smlouvě o stavebním spoření se musí dodržet. Doba trvání výpovědního období se liší podle toho, zda je požadovatelem plátcem daní nebo ne. Pokud je požadovatel plátcem daní, výpovědní doba je stanovena na minimální dobu 6 měsíců. Pokud nejsou platci daně, je výpovědní doba 3 měsíce.

Platnost výpovědi stavebního spoření od roku 2021

V roce 2021 došlo k důležitým změnám týkajícím se platnosti výpovědi stavebního spoření. Výpověď stavebního spoření může být podána kdykoliv po začátku smlouvy, ale musí být učiněna nejpozději do 31. prosince tohoto roku, pokud se má uplatnit v roce 2021. To znamená, že pokud chcete vyvěsit stavební spoření do konce roku 2021, musíte vyvěsit nejpozději do 31. prosince.

Po tomto datu bude výpověď stavebního spoření platná pro rok 2022. To znamená, že všechny termíny pro výpověď budou muset být do 31. prosince 2021, aby byly platné pro rok 2021. Tento datum se může lišit v závislosti na smlouvě, ale obecně se všechny požadavky na výpověď stavebního spoření musí stihnout do 31. prosince 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *