Rostliny oživí i vaši domácnost

Většina z nás dělá všechno proto, abychom se v našich rodinných domech či bytech cítili co nejpříjemněji. Kolikrát stačí k docela podstatné změně maličkosti. Dokázali byste si představit interiérové prostory bez květin? Nemusíte být pravděpodobně ani vášnivý zahradník k tomu, abyste odpověděli, že nikoliv. Vždyť rostliny do našich místností patří již od pradávna a jinak tomu rozhodně nebude.

pokojové rostliny

Jaké rostliny pořídit

Při výběru květin a rostlin do jednotlivých místností byste však měli být obezřetní. Ne všude se totiž bude hodit jakákoliv rostlinka. Vůbec nejvíce se doporučuje přihlížet k velikostem prostorů. Aby působilo vše jak má, nesmí se nic přehánět. Někdy znamená méně více. Platí jednoduché pravidlo, že čím větší prostory, tím lze do nich pořídit více zeleně. Například do prostorných chodeb a hal si lze dovolit i rostliny větších vzrůstů. Samostatnou kategorií je potom problematika zimních zahrad.

Další věcí, na kterou se musíte soustředit, jsou nároky a požadavky jednotlivých rostlin. Pokud například vyžadují hodně světla, bude je potřeba situovat na parapet a určitě ne do tmavého koutu místnosti.

Pravidelná péče se vyplatí

Interiérové rostliny vyžadují, stejně jako skoro všechno, pravidelnou péči. Řeč je zejména o zálivce, ale třeba i občasné přihnojování či odstraňování uschlých listů nebo květů. Čas od času bude potřeba květinu i přesadit.

Chcete-li, aby se u vás doma rostlinám dařilo, zjistěte si o nich co nejvíce informací. Uvidíte, že pokud nic nepodceníte, odmění se vám krásou, která zaručeně oživí jakékoliv interiérové prostory. A ničeho se nebojte, dají se sehnat i nenáročné rostliny a ty zvládne pěstovat každý! A pokud byste si přece jen netroufli, je tady ještě jedno řešení. V dnešní době se dají sehnat umělé rostliny, které někdy jen stěží odlišíte od těch živých!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *