Půjčka v insolvenci – diskuze

Image Source: FreeImages

Insolvence je pro naši ekonomiku stále větším problémem. V posledních několika letech se neustále zvyšuje počet podniků, které se dostávají do platební neschopnosti. Tyto podniky působí v mnoha různých odvětvích a velikostech. Pro malé podniky je důležité najít způsoby, jak snížit své dluhy a zaměřit se na rozvoj svého podnikání. Ale co když nemůžete získat půjčku od banky nebo jiné finanční instituce? Co když se nemůžete kvalifikovat pro jiného věřitele, protože váš podnik je v platební neschopnosti?V takovém případě se stává užitečným refinancování úvěrů. Refinancování půjček je situace, kdy si vezmete novou půjčku u jiné finanční instituce. Nový věřitel požaduje pouze to, abyste prokázali, že jste schopni peníze splatit ve stanoveném období, obvykle 10 let. Tímto způsobem může využít finance k rozvoji svého podnikání, přičemž si stále ponechává majetek (starý úvěr) nedotčený.

Co je refinancování půjček?

Refinancování je proces, při kterém si vezmete nový úvěr u jiné finanční instituce. Nový věřitel pouze požaduje, abyste prokázali, že jste schopni peníze splatit ve stanovené lhůtě, obvykle 10 let. Finanční společnost tak může peníze použít na nákup majetku nebo rozšíření svého podnikání.

Jak funguje refinancování půjčky?

Refinancování půjčky se obvykle provádí prostřednictvím internetových stránek s půjčkami, jako je například LendingTree. Poté, co se zaregistrujete, LendingTree vyhledá v databázích dostupné finanční instituce, které vám mohou půjčit peníze. Za půjčení peněz u určité finanční instituce budete muset zaplatit poplatek. Jakmile si peníze půjčíte, budete muset zaplatit poplatek za jejich vrácení. Částka, kterou musíte zaplatit, se mění v závislosti na úrokové sazbě a délce půjčky.

Kdy můžete refinancovat svůj stávající dluh?

Tuto otázku si klade mnoho majitelů malých podniků. Odpověď zní, kdykoli mohou získat výhodnou úrokovou sazbu a nový úvěr s nízkou měsíční splátkou. Klíčové slovo je zde „výhodná“. Většina věřitelů si účtuje vyšší úrokové sazby u vysoce rizikových a rizikových úvěrů, jako jsou komerční úvěry. Jako majitel malé firmy nechcete podstupovat rizika s vysokým úrokem. Ale také nechcete, aby vám byly neustále účtovány vyšší úrokové sazby na vaše stávající dluhy.Řešením je refinancování stávajícího dluhu. Refinancování dluhu znamená, že si vezmete nový úvěr u jiné finanční instituce. Nový věřitel pouze požaduje, abyste prokázali, že jste schopni peníze splatit ve stanovené lhůtě, obvykle 10 let. Finanční společnost tak může peníze použít na nákup majetku nebo rozšíření svého podnikání.

Jaké jsou výhody refinancování?

Hlavní výhodou refinancování vašeho stávajícího dluhu je to, že se tím zintenzivňuje pákový efekt, který máte. Váš současný bankovní úvěr je pravděpodobně mnohem nižší než částka, kterou jste potřebovali na rozjezd svého podnikání. Refinancováním tedy zesilujete svou finanční páku a možná děláte riskantní investici, která by nakonec mohla způsobit krach vašeho podniku. Váš stávající dluh byl refinancován, takže nyní bude úroková sazba nižší.

Nevýhody refinancování?

Hlavní nevýhodou refinancování vašeho stávajícího dluhu je, že zvyšujete svou finanční páku. To znamená, že nyní máte přístup k širší škále úvěrů. Buďte však opatrní, někteří věřitelé si u rizikových úvěrů účtují vyšší úrokové sazby.

Měli byste refinancovat svůj dluh?

Odpověď zní ano, pokud na to máte peníze. Otázkou je, kolik peněz na refinancování dluhu máte. Částka, kterou máte na refinancování dluhu, odpovídá výši vlastního kapitálu, který máte ve svém podniku. Pokud máte nějaké peníze nazbyt, pak je refinancování skvělý nápad. Většina lidí však na refinancování dluhu mnoho peněz nemá. Průměrný člověk má ve svém podniku méně vlastního kapitálu, než by si přál. V takovém případě není refinancování dobrý nápad. Nejlepší je tedy pokusit se dluh restrukturalizovat. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. Můžete zkusit refinancovat hypotéku nebo i kreditní kartu. Ve všech těchto případech se však zadlužíte navíc. Takže nakonec rozhodnutí, zda refinancovat svůj dluh, nebo ne, bude záviset na tom, jak velké riziko jste ochotni podstoupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *