Přichází sezóna teras. Co je trendy?

Říkali jste si minulou sezónu, že si necháte udělat novou terasu? A hle, je nejvyšší čas. Slunce už provokuje vyššími teplotami, tak si pořiďte zázemí, v němž si užijete krásné jaro, léto a i podzim.

Terasová prkna: Dřevo i plast

Terasa se vám vyplatí už i u nás. Jen si vezměte, jak se v posledních letech oteplilo. Již na jaře budete rádi před domem, byť třeba ještě ve svetříku. V létě se schováte před sluncem i deštěm a na podzim se rovněž ještě schoulíte na terase do pohodlného křesílka. Terasa je krásný doplněk domu, vkusné zázemí ze dřeva, proto si budete vybírat terasová prkna. Můžete mít masiv, nejoblíbenější je dřevo ze sibiřského modřínu, který roste na Sibiři, tudíž hodně vydrží. Navíc jde o krásný materiál. Stejně jako jsou dveře, podlahy i okna ze dřeva, a pokud někomu finančně nevyhovují, může dotyčný zvolit něco trochu dostupnějšího. Plast. A jde to i u teras. WPC prkna jsou ze směsi pilin a recyklovaného plastu, nemusíte se o ně starat jako o klasické dřevo, takže jsou velmi praktické.

Venkovní terasa: Výběr dřeva

Dřevo má mnoho výhod. Skvěle absorbuje teplo, takže na něm můžete chodit bosí. Ne jako na betonu, kdy si ve vedrech spálíte chodidla. Struktura dřeva je nerovná, drobné rýhy zdrsní povrch, takže v zimě se po povrchu nesklouznete. Pokud srovnáme evropské a exotické dřevo, tak to první je logicky levnější. Lépe se montuje, na exotické dřevo musíte mít speciální nástroje. Exotické dřevo zase vydrží déle, protože roste v drsnějších podmínkách.

Venkovní terasa: Terasové distanční podložky

Co ještě budete potřebovat? Terasové distanční podložky, které umí zabránit vlhkosti. Umí totiž vytvořit v místech spojů skulinku, kudy odteče voda, dřevo bude dýchat a neohrozí jej vlhkost. Skvělé jsou i terče na dlažbu, které umí srovnat nerovný terén, což zabrání, aby vám terasa nespadla. Nejen s tímto vám poradí Gardina.cz, dlouholetý profesionál v oboru teras.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *