popínavé rostliny na balkon

Popínavé rostliny jsou skvělou volbou pro vytvoření zeleného koutku na balkoně. Nejen že zdobí váš prostor, ale často si i vyžadují méně péče než jiné druhy rostlin. Zároveň mohou fungovat i jako efektní prvek, který váš balkon ozvláštní. Vybírat můžete z mnoha druhů, ať už sázíte trvalku či letničku. Ať už jste začátečníkem či profesionálem, vždy si najdete něčí odpovídající vašim představám.

Jak vybrat popínavou rostlinu

Dodají vám šťávu, barvu a svěžest. Ale při výběru popínavé rostliny je důležité vzít v úvahu svůj životní styl i tvar balkonu.

Existuje několik faktorů, které byste měli vzít v úvahu při výběru popínavé rostliny. Prvním krokem je zjistit, zda máte místo pro přišpendlení rostliny a zda jsou na balkonu dostatečné sluneční světlo nebo stíny. Následně je nutné zvážit, zda chcete, aby rostlina byla trvanlivá nebo jen sezónní. Trvanlivé rostliny vyžadují více péče a časté zalévání. Pak byste měli zvážit velikost rostliny – malé popínavé rostliny jsou vhodné pro malé balkony, ale pro větší balkony jsou lepší větší rostliny. Naposledy byste se měli rozhodnout, zda chcete přírodní nebo umělé popínavé rostliny. Umělé rostliny mohou vypadat krásně, ale skutečné rostliny jsou živé a mohou vám dodat více vzduchu.

Jak o popínavé rostliny pečovat

Zvláště ve velkých městech poskytují osvěžující zelenou změnu vedle stěn mrakodrapů. Aby byl výhled na balkon kolem vás pěkný po celý rok, je třeba se o popínavé rostliny správně starat.

Nejdůležitější je zajistit, aby vaše popínavé rostliny měly dostatek světla. Měli byste je umístit do slunného místa na balkoně, aby mohly prosperovat. Jako s většinou rostlin, i u popínavých je nutné je zalévat. Pravidelně je zalévejte alespoň jednou týdně a zajistěte, aby zemina byla vždy vlhká, ale ne příliš mokrá. Tím, že rostliny budete řádně hnojit, jim poskytnete potřebné živiny pro jejich růst a krásné květy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *