podklad pod lino

Linoleum je populární povrchová úprava, kterou často najdeme v kuchyních, obývacích pokojích a dalších prostorách. S jeho pomocí lze docílit nejen estetického efektu, ale i odolnosti proti poškrábání a vlhkosti. Nicméně, aby linoleum získal svůj optimální vzhled a životnost, je nezbytné, aby byl důkladně položen na pevný a rovný podklad. Tento článek se bude věnovat právě tomu, jak správně připravit podklad, aby bylo možné linoleum bez problémů položit.

Příprava podkladu pro linoleum

Příprava podkladu pro linoleum je důležitou součástí celkového procesu instalace. Podklad bude určovat to, jakým způsobem bude linoleum ve skutečnosti fungovat. Je také důležité, aby byl podkladový materiál kompatibilní s typem linolea, který zvolíte. Následující informace vám pomůže určit, jaké jsou nejlepší možnosti pro váš projekt.

Prvním krokem při přípravě podkladu pro linoleum je odstranění starých podlahových prvků a čištění plochy. Poté musíte podklad opravit a je třeba se ujistit, že je rovný a pevný. Dále byste měli použít lepidlo, které bude pevně držet linoleum. Některá lepidla mají tendenci nakonec rozpouštět linoleum, takže je důležité vybrat vhodnou přípravnou látku. Po odstranění nečistot a starých podlahových prvků je důležité, abyste podklad důkladně vyčistili a připravili pro instalaci.

Jak zajistit bezproblémovou položku linolea

Pokud chcete zajistit bezproblémovou položku linolea, musíte především zajistit, aby podklad pod linoleem byl zdravý a rovný. To znamená, že by měla být provedena základní údržba podlahy a odstraněny všechny nečistoty a nerovnosti. Před položením linolea je také nezbytné, aby podklad byl suchý a byly tam žádné tekutiny. Pokud je podklad vlhký, může to způsobit, že linoleum vytváří plísně a vůbec nevypadá dobře.

Je důležité připravit povrch podlahy správným způsobem a používat správný lepidlo. Lepidlo by mělo být aplikováno rovnoměrně na podlahu a jeho přílišné množství by mělo být odstraněno. Výsledkem by mělo být, že se linoleum přesně přichytí k podkladu a nebude se pohybovat. V této fázi je také důležité, aby nedošlo k přílišnému napětí linolea. To může způsobit, že se pod ním vytvoří mezery a vy budete muset začít znovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *