nakládání zelí do zeláku

Nakládání zelí do zeláku je oblíbenou činností lidí zejména na konci léta, kdy je zelí sklizeno. Před nakládáním je potřeba zelí precizně očistit, aby bylo zdravé a čerstvé. Ze zelí se pak vytvoří balíčky a ukládají se do zeláku, který je vyroben z látky, která udržuje vlhko. Následující článek se bude zabývat postupem nakládání zelí do zeláku, aby bylo možné udržet jeho čerstvost.

Očištění zelí

Pokud se rozhodnete nakládat zelí do zeláku, je nutné jej předtím dobře očistit. Nejprve odstraňte všechny špatné listy a odřízněte jeho konec. Poté jej ponořte do misky s horkou vodou po dobu 5 minut, abyste odstranili veškeré bakterie. Dále jej opláchněte v horkém vodotrysku, abyste odstranili veškerou nečistotu. Na závěr zelí ošetřete citronovou šťávou, aby se zabránilo jeho zahnívání.

Proces očištění zelí je velmi jednoduchý. Nejdůležitější je jej namáčet do horké vody, abyste odstranili všechny nečistoty. Kromě toho je nutné jej před nakládáním ošetřit citronovou šťávou, abyste zabránili jeho zahnívání během skladování. Očištění zelí je velmi důležité, aby byl výsledný produkt čistý a svěží.

Ukládání zelí do zeláku

Ukládání zelí do zeláku je způsob uskladnění zelí na dlouhodobé období. Zelí je jednou z hlavních ingrediencí české kuchyně a jeho uskladnění je důležité, aby se zabránilo jeho zkáze. Nejlepší způsob, jak uložit zelí do zeláku, je umístit je do velkého kamenného hrnce, který je obvykle vyplněn křídou a kopřivou. Zelí by mělo být umístěno ve vrstvách, aby se zabránilo rozmrazování. Šťáva by měla být přidána do každé vrstvy, aby se zabránilo nadměrnému vysychání zelí. Když je zelí umístěno v zeláku, mělo by být pokryto vrstvou soli a zakryto poklicí.

Skladování zelí ve zeláku je velmi jednoduché a snadno se provede. Je důležité, abyste použili čisté nádoby a měli dostatečnou vrstvu soli, aby se zabránilo hnilobě. Zelí by mělo být uchováváno ve tmě a chladu, aby se zabránilo rychlému vysychání. Je důležité, aby bylo zelí skladováno až do požadovaného data, aby bylo použito v kuchyni. Ukládání zelí do zeláku je skvělý způsob, jak zachovat zelí pro dlouhodobé použití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *